Tusk i Sikorski rozmawiają o prezentach

0
82 / 9
Zgłoś

Aby dodać komentarz zaloguj się proszę.

Komentarze:

  • megangoldberg
    megangoldberg 10 miesięcy temu Odpowiedz

    The moonlight paints you in such a way... I can't resist the urge to explore every captivating inch... with my imagination, for now. f1nd me on megangoldberg_mooo_com change _ to dot

    -1
  • leonileok239

    Oj Brazylia brazylia...

    0
  • dorkizmorki

    Więcej konsumpcjonizmu, planeta wytrzyma

    10
  • AION
    AION rok temu Odpowiedz

    Może pozbędziemy się korpo

    15
  • komy10

    Nie ,,my” tylko korporacje.

    15
  • strusmaly

    Na tych zdjęciach z Pekinu dokładnie widać, że jeśli wszyscy przeprowadzą się do miast i utworzymy ekstremalnie wielkie metropolie w których ludzie nie potrzebują samochodu bo jest rozwinięta sieć komunikacji miejskiej, to będziemy mieć czysto i pachnąco! XD

    12
  • chol12321

    Nie szukajmy na świecie- proponuję obejrzeć postęp wycinek lasów na podlasiu przez ostatnie 10 lat... zgroza...

    25
  • carcatycyn

    Te 3% ryb to muszą być jakieś terminatory.

    8
  • Whaaaaaaaat

    Widzę, ze dla konpederastow proste ciągi przyczynowo-skutkowe sprawiaj problem. Przykład do Europy importujemy wołowinę z Brazylii, żeby wyzywając miliony krów w Brazylii, trzeba niebotycznych ilości paszy, żeby wyprodukować pasze, musisz mieć miejsce na pola. Żeby mieć miejsce na pola wypalasz lasy deszczowe. W sposób pośredni przyczyniamy się do wielu katastrof ekologicznych. A tego typu greenwashing jest przykładem żenujacej ignorancji lub glupoty.

    23
  • kolumbryna

    Jeżeli już tak bardzo ludzie chcą mieć ekologiczne auta, to powinni zamienić baterie na ogniwa wodorowe. Przeciwnikom radzę sprawdzić skąd biorą się składniki na ogniwa baterii elektryków, sposób rozwiązywania reklamacji/ubezpieczenia w przypadku uszkodzenia jakiegokolwiek elementu baterii, utylizacji. Czasami mam wrażenie, że diesle z filtrami są bardziej eko niż elektryki. Państwa takie jak Indie, w sumie cała Azja plus Ameryka Płd. i Afryka nie posiadają polityki ograniczania emisji czegokolwiek. Zresztą u naszych sąsiadów pozamykano elektrownie jądrowe i ponownie uruchomiono elektrownie węglowe. Zamiast inwestować w nowe technologie cofamy się

    16
  • mahrad

    @kolumbryna A wodór się skąd bierze? Podpowiem - z gazu ziemnego. I produkcja wodoru ma gorszy wpływ na środowisko niż spalenie tegoż gazu użytego do produkcji.

    -10
  • Sutonatorr

    @mahrad Nie żebym cisnął Tobie, proszę doedukuj się jeśli się wypowiadasz.

    4
  • SzybkiBronek

    @kolumbryna "Jeżeli już tak bardzo ludzie chcą mieć ekologiczne auta, to powinni zamienić baterie na ogniwa wodorowe." No tak, bo do produkcji wodorowych ogniw paliowych nie wykorzystuje się pierwiastków ziem rzadkich. A nie czekaj. Dzięki właściwością katalitycznym stopów platyny, palladu i rutenu wykonuje się z nich przecież elektrody w ogniwach paliwowych. "Przeciwnikom radzę sprawdzić skąd biorą się składniki na ogniwa baterii elektryków," Wiemy skąd pochodzą. Lit większość jest wydobywany w Australii (52%), później mamy Chile, Argentynę, Chiny. Jeśli zaś chodzi o kobalt, to czy będą samochody elektryczne czy ich nie będzie, to i tak małe murzyńskie bękarty, będą ten kobalty kopać. Bo jest potrzeby choćby w przemyśle petrochemicznym, do odsiarczania paliw. O kobalcie w przemyśle chemicznym, metalurgi i elektronice nie będę wspominać. "Państwa takie jak Indie, w sumie cała Azja... nie posiadają polityki ograniczania emisji czegokolwiek." Może i jakiś durnych przepisów jak w UE tam nie ma, to jednak starają się dbać o środowisko. Chociaż takie Indie wciąż opierają się na energii z paliw kopalnych, głównie węgla (ponad 70% produkcji energii elektrycznej), kraj ten stawia ambitne cele na przyszłość. Plan zakłada zainstalowanie 500 GW czystej energii do końca dekady i osiągnięcie zerowych emisji netto do 2070 roku. W innych krajach azjatyckich też coś się dzieje. W Wietnamie widziałem wiatraki i farmy FV. Jeździło też trochę samochodów elektrycznych. Podobnie jest w Tajlandii. W Bangkoku lokalne władze starają się ograniczać emisję zanieczyszczeń. Jest więcej kontroli i wyłapuje się kopcące gruzy. Są też kontrolowane emisje zanieczyszczeń z fabryk przemysłowych w celu sprawdzenia czy spełnienia normy. Więc jakieś normy i ograniczenia muszą mieć. "...ponownie uruchomiono elektrownie węglowe." Jeśli były uruchamiane nowe bloki, to najczęściej zastępowały kilka mniejszych, mniej spawanych i przestarzałych. Co przekładało się na zmniejszenie emisji. Np. ostatnio w Niemczech w Wielkanoc zamknięto 15 elektrowni węglowych, było to planowe od dawna. No, ale do przeciętego Kowalskiego, dociera tylko przekaz "Niemce otwierajo kolejne kopalnie i elektrownie na wungiel, a Polsce nie pozwalajo".

    edytowano: rok temu
    9
  • Whaaaaaaaat

    @sutonatorr Może zacznij od siebie. Na ten moment jest multum sposobów pozyskiwania wodoru. Dlatego w używa się w nomenklaturze kolorów. Np. zielony wodor to wodor wyprodukowany w procesie elektrolizy wody przy wykorzystanie OZE, bialy wodor pozyskiwany w postaci czystej ze złóż, fioletowy wodor - elektroliza z energii jądrowej itp itd. Na ten moment najbardziej popularna metoda pozyskiwania wodoru reforming parowy przy wykorzystaniu gazu ziemnego. Aby otrzymać tonę wodoru, emituje się 10 ton CO2. Chu.j nie ekologia.

    3
  • Whaaaaaaaat

    @szybkibronek Dodam również, ze dopóki kobalt z biedaszybów służył do odsiarczania ropy czy baterii do ajfonow to nikt o tych biednych dzieciach nie słyszał ;) dodam, za z roku na rok kobaltu w bateriach jest mniej lub w ogóle się z niego rezygnuje na rzecz baterii LFP czy LFPM. Dodatkowo koncerny motoryzacyjne wymagają certyfikatów pochodzenia, wiec nikt nie ryzykuje PR dla kilkuset dolcow oszczędności, którymi de facto i tak obciąża się klienta. Na koniec, najszybszy wzrost eksportu kobaltu aktualnie notuje Indonezja, inwestycje zagraniczne spowodują, ze to kwestia kilku lat zanim wyprze kobalt z Afryki. O ile w ogóle jeszcze będzie do akumulatorów potrzebny.

    1
  • Whaaaaaaaat

    @kolumbryna Stek bzdur. Chiny maja bardziej restrykcyjne normy od UE. UE+USA+Chiny to 80% rynku motoryzacyjnego, reszta się nie liczy. To w tej trojce tworzy się trendy, za którymi podążają producenci. Wodor w autach osobowych jest po prostu fizycznie nieracjonalny. Ogniwa wodorowe czy zbiorniki do wodoru również nie produkuje się ze słomy i konieczynek dla twojej informacji. O ekologii diesli nawet nie chce mi się opowiadać. Wystarczy spojrzeć na koszty infrastruktury petrochemicznej. Od platform wiertniczych, przez tankowce na mazmut, ropociągi, rafinerie, flotę cystern czy miliony stacji paliw. O ubezpieczeniach to już w ogóle chłopie się nie wypowiadaj, bo twoja wiedza jest żenująca. Bateria jest umieszczone w podłodze, czasem sama stanowi strukturę nośna podłogi. Jeżeli dochodzi do uszkodzenia baterii ergo dochodzi do uszkodzenia podłogi czyli podłużnic ewentualnie poprzecznic. W takim przypadku niezależnie czy to samochód spalinowy czy elektrycznych i tak masz szkodę całkowita. Chyba, ze prostujesz podłogi u mirka handlarza to wypier.dalaj na szafot.

    2
  • kibol8

    Żadnego zdjęcia z Europy. Zgadnijcie gdzie się wprowadza Zielony Ład a może bardziej Arbuzowy Ład

    -8
  • SzybkiBronek

    @kibol8 Mogli dać przynajmniej zdjęcie Zachemu

    1
  • Przekliniak

    A co w tym zestawieniu robi zdjęcie z psem i opisem "w tym miejscu była kiedyś czysta woda ..." ? Woda jest relatywnie całkiem czysta - widać dno i kamienie, na powierzchni rzęsa wodna, pod powierzchnią rośliny wodne, na brzegu zielona roślinność...

    4
  • Katarinna_

    @przekliniak chyba chodzi o zakwit glonów, który jest spowodowany przez nawozy, które spływają z pól uprawnych. Glony produkują toksyny, które są niebezpieczne dla zwierząt i ludzi.

    14
  • mysioran

    Ale ty europejczyku nie używaj plastikowych rurek i kupuj elektryki

    4
  • strusmaly

    @mysioran A w chinach jak się zamawia.burgera, kanapkę, bajgla czy cokolwiek jedzonego ręką to dostaje się plastikowe rękawiczki do kompletu aby się nie ufajdać. Zawsze. To jest tam norma.

    1
  • Beksa

    Co drugie zdjęcie to Ekopropaganda. Smog = mgła/zachmurzenie? Bez jaj

    -29
  • imbaskadi

    @beksa taki efekt masz w każdym górskim mieście między zboczami. zwłaszcza w zimie, jak wszyscy odpalają piece na opony i plastik.

    28
  • SkorekX

    @beksa co drugi komentarz to eko-negacja:)

    1
  • de99ial

    Ale to dwutlenek węgla jest problemem.

    -21
  • SkorekX

    @de99ial no jest. Smog podobno czasami obniza temperature

    1
  • de99ial

    @skorekx To sztuczny problem - dwutlenek węgla - na którym grupa cwaniaków robi kasę. A prawdziwe problemy zamiatane są pod dywan bo na nich też ta sama grupa robi kasę.

    1
  • SkorekX

    @de99ial czy masz jakieś dane na poparcie tego?

    2
  • de99ial

    @skorekx Dane są stare ale tu dobrze przedstawione: https://www.youtube.com/watch?v=eXUHm0tNVws

    -1
  • SkorekX

    @de99ial czy ten film ma linki do jakis opracowan naukowych?

    -1
  • de99ial

    @skorekx Ten konkretnie nie ale tu masz całą serię dokładnie krok po kroku podający dane i źródła. Te same dane. https://www.youtube.com/watch?v=p-dq3JbZdr4&list=PLHSoxioQtwZcqdt3LK6d66tMreI4gqIC- A jak nie chcesz walczyć z całą playlistą to chociaż to: https://www.youtube.com/watch?v=rEWoPzaDmOA&list=PLHSoxioQtwZcqdt3LK6d66tMreI4gqIC-&index=8

    0
  • SkorekX

    @de99ial a sprawdze ale biorac pod uwage skale i aktualne dowody, jest to kropla w morzu. Dowody na miany klimatyczne powodowane przez czlowieka sa zwyczajnie powalajace.

    0
  • de99ial

    @skorekx Owszem istnieją dowody na to, że wpływ człeka dokłada się do procesów ale nie jest to emisja CO2.

    0
  • SkorekX

    @de99ial sam nie wiem jak pokazać co z mojego punktu widzenia piszesz... W 1896r Swante Argenius staral sie obliczyc jak wplynie na klimat podwojenie ilosci co2(tzw climate sensitivity - stala potrzebna w obliczeniach) Jego obliczenia były niesamowicie trafne jak na dostępne wtedy metody. Mysle, ze to pokazuje jak starą i jak podstawowa wiedze próbujesz podważać. Miej świadomość, że podważanie tego dla przecietnego naukowca sięga wręcz poziomu płaskiej ziemi. Wiem też coś jeszcze... Są koncerny i ludzie mocno zaangażowani w sianie zwatpenia. To lata temu zauważyły firmy tytoniowe- nie trzeba dowodów, nie trzeba przekonać. Wystarczy powiedzieć, że może palenie nie jest takie zle. Ludzie w to uwierzą bo tego chcą - w koncu kazdy lubi slyszec dobre wiesci swoich zlych nawykach.

    0
  • de99ial

    @skorekx "Starość" wiedzy nie jest argumentem za jej poprawnością. Bo przeciętny naukowiec nie jest naukowcem tylko wyznawcą religii w nowych szatach. Prawdziwy naukowiec weryfikuje wszystko, każda hipotezę, niezależnie od tego jak niedorzecznie ona brzmi, nie odrzuca tylko dlatego, że "stare dogmaty" mówią inaczej. Firmy tytoniowe to zrobiły nic. Firmom tytoniowym dużo zrobił Edward Berneys który był szefem propagandy armii alianckiej w pierwszej światowej, a który później wykorzystał te techniki przeciw społeczeństwu by zwiększyć sprzedaż papierosów. Uważany jest za "ojca" PRu.

    0
  • SkorekX

    @de99ial błądzisz. Oj błądzisz

    0
  • de99ial

    @skorekx Masz prawo do swej opinii. Ale nie oszukuj się, że jest ona jedyną słuszną.

    0
  • SkorekX

    @de99ial to ze przemysl tytoniowy sie bronil jest oczywiste i jest faktem (nie opinia) "All we need is doubt" (lub bardzo podobnie) to wyciek z ich korespondencji. To samo robi kazdy inny przemysl - np coca cola, czy koncerny olejowe. Jesli to negujesz to bladzisz. Proste.

    0
  • de99ial

    @skorekx Przeczytaj jeszcze raz co napisałem wyżej, potem wpisz nazwisko i poczytaj.

    0
  • SkorekX

    @de99ial "Firmy tytoniowe to zrobiły nic" -wtf?

    0
  • de99ial

    @skorekx "Edward Louis Bernays (/bɜːrˈneɪz/ bur-NAYZ, German: [bɛʁˈnaɪs]; November 22, 1891 − March 9, 1995) was an American pioneer in the field of public relations and propaganda, and referred to in his obituary as "the father of public relations".[3] His best-known campaigns include a 1929 effort to promote female smoking by branding cigarettes as feminist "Torches of Freedom", and his work for the United Fruit Company in the 1950s, connected with the CIA-orchestrated overthrow of the democratically elected Guatemalan government in 1954. He worked for dozens of major American corporations, including Procter & Gamble and General Electric, and for government agencies, politicians, and nonprofit organizations. Of his many books, Crystallizing Public Opinion (1923) and Propaganda (1928) gained special attention as early efforts to define and theorize the field of public relations. Citing works of writers such as Gustave Le Bon, Wilfred Trotter, Walter Lippmann, and Sigmund Freud (his own double uncle), he described the masses as irrational and subject to herd instinct—and he outlined how skilled practitioners could use crowd psychology and psychoanalysis to control them in desired ways.[4][5] Bernays later synthesized many of these ideas in his postwar book, Public Relations (1945), which outlines the science of managing information released to the public by an organization, in a manner most advantageous to the organization. He does this by first providing an overview of the history of public relations, and then provides insight into its application. Bernays was named one of the 100 most influential Americans of the twentieth century by Life.[6] He was the subject of a full-length biography by Larry Tye entitled The Father of Spin (1999) and later an award-winning 2002 documentary for the BBC by Adam Curtis entitled The Century of the Self." Co tu trudnego do zrozumienia?

    0
  • SkorekX

    @de99ial fascinating.... to jedna osoba z tysiecy. Co trudnego do zrozumienia w tym, że koncerny manipulują ludźmi? Wprowadzanie zamętu i wątpliwości jest jedną z nich. Przemysl nie chce zmian, bo to oznacza straty. To samo z alkoholem, cukrem, mięsem, teflonem, farmacja itd... pisząc o co2 po prostu stajesz się częścią ich broni przed zmianami. Proste a tak niezrozumiale dla wielu.

    -1
  • de99ial

    @skorekx Ta manipulacja ludźmi od czegoś i od kogoś się zaczęła. Wszystko ma swoją przyczynę. Piszę, że co2 to sztucznie wykreowany problem, bo ktoś na nim zarabia. A prawdziwe są pomijane. Bo też ktoś na tym zarabia.

    0
  • SkorekX

    @de99ial problem jest a ktoś to zauważył i zaczal na nim zarabiać.

    0
  • de99ial

    @skorekx To nie problem, nie co2. O tym, że klimat się zmienia ludzie u steru wiedzieli już w latach 70 tylko nie mieli pomysłu jak to monetyzować. Aż wykombinowali. Prawdziwe problemy są pomijane, a rozwiązania pseudoproblemu z co2 tylko generują kolejne problemy, które ignorujemy (np. spadek prędkości wiatrów i prądów oceanicznych wywołany turbinami; podgrzewanie atmosfery fotowoltaiką)

    0
  • kstr
    kstr rok temu Odpowiedz

    Zamieńmy wszystko plastikowe na papierowe, na pewno pomoże na wycinanie lasów...

    2
  • SkorekX

    @kstr drzewa sa surowcem odnawialnym. Tylko nie wycinajmy starych drzew.

    2
  • xonee

    Ja nic nie niszcze i nie wciskajcie mi tego

    4
  • trias

    "My niszczymy", ale żadnego zdjęcia z Europy

    42
  • Shauri

    @trias My czyli ludzie.

    -6
  • trias

    @shauri Tylko niektórzy ludzie jakby bardziej niż inni

    28
  • Alveanerle

    @trias A takie zdjęcie z Nowego Targu czy Rabki k***a XD ZDRÓJ bardzo by pasowało.

    22
  • Athulu

    @trias Wystarczy wstawić zdjęcie Odry sprzed roku.

    edytowano: rok temu
    26
  • FeliksDzierzynski

    ale jak cos to według uni to europa najbardziej truje planete xd

    17
  • imbaskadi

    @feliksdzierzynski dawaj źródło tego stwierdzenia.

    10
  • Whaaaaaaaat

    @feliksdzierzynski Zyjemy w Europie, wiec powinnismy dbać o nasze środowisko. Masz przykłady dewastacji środowisko naturalnego, uwierz ze w Polsce również znalazłbyś sporo przykładów. Jakim młotem trzeba być to negować.

    17
  • FeliksDzierzynski

    @whaaaaaaaat ok tylko patrz szerzej na to. polska jezeli chodzi o zanieczyszczenia to jakis 1% w skali uni a w skali swiata to promil. prym w tym maja chiny indie rosja usa a w europie francja niemcy hiszpania i wlochy

    -2
  • pawel-piskorski

    @feliksdzierzynski To nie jest prawda. Polska w skali całego świata a nie Unii produkuje 1% emisji CO2. W EU Polska jest drugim po Niemczech emitentem CO2. „ Emisje Niemiec były na poziomie ponad 189 mln ton ekwiwalentu CO2. Na drugim miejscu była Polska z emisją na poziomie 102 mln ton CO2.” forsal.pl/biznes/ekologia/artykuly/8357774,emisje-co2-w-ue-zblizone-do-poziomu-sprzed-pandemii-panstwa-ranking-mapa.html

    1

0.095993041992188