Religie komentarze

Anonimowy

pomijajac krzywdzace uproszczenia i ogolne uwstecznienie umyslowe tworcy tego mema, to powiem tyle skrzywionym lewakom - ten mem obrazuje, ze ludzie europy powinni wyjac konsekwencje z historii i nie dac sie nabrac na glupi tekst jaki juz wczesniej sprowadzil mroczne wieki.

Anonimowy

Hahaha koleś się w ogóle na historii nie zna, aż szkoda czasu wszystko tłumaczyć xDDDD Gdzieś ty się uczył tłumoku?

Anonimowy

Logika boga: Sytuacja 1. 15 latek, ktory nigdy nikomu nie ukrzywdził zmarł na raka, był ateistą. Co bóg na to? "Pal sie w piekle sk***ysynu." Sytuacja 2. Przetepca okradał innych, zabił kilka osób, zginął w strzelaninie z policją, ale dosłowanie minute przed tym jak zmarł załował za swoje grzecy i zaakceptował Jezusa jako swoje zbawiciela. Co na to bóg? "Witaj w raju, zasłuzyłeś!" Co trzeba mieć w mózgu zeby w to wierzyć i co gorsza nazywać to "sprawiedliwym osądem"? Przeciez to podpada pod jakiąś chorą rządze by cierpienie zwycieżało, po prostu ludzi w ktorzy to wierza trzeba leczyć. A w Polsce moze takich ludzi być nawet 80% spoleczenstwa! Sick!!!

Anonimowy

A co jeśli Bóg będzie sądził za to, jakie życie przeżyłeś, tak, jak zostało opisane to w Nowym Testamencie zanim zwykli ludzie zaczęli rządzić kościołem?

Anonimowy

@up Sam jestem ateistą, ale zgadzam się - mógłby taki bóg istnieć, ja natomiast w poprzednim komentarzu nawiązywałem do boga katolickiego by pokazać jak chora jest ta wiara. Jezeli ktos wierzy w boga takiego jak ty - ze sadzi nas za sumę plusów i minusów i niezaleznie od tego co mowilismy liczą sie czyny, to spoko. Nie mam nic przeciwko, choc caly czas uwazam, ze nierozsadnie jest wierzyć w boga.

babaj

To jest akurat dobre, że każdy człowiek, nawet najgorszy, nie jest do końca skreślony i ma szanse na Niebo. Poza tym ateiści niekoniecznie idą do piekła, więc się trochę bez sensu nakręcasz.

MemeWarrior

skoro nie wierzysz to przynajmniej nie obrazaj tej religi. Nikt nie wie co Bóg o nas mówi. Co do sytuacji 1, Być mozę Bóg zabrał tę osobę do nieba mimo tego ze byl ateistą bo jak napisałeś nikogo nie krzywdził.Poza tym głowna rzecza w chrzescijanstwie jest przebaczanie i miłowanie. Więc zanim zaczniesz pisac takie (w sumie) głupoty to doinformuj sie bardziej na ten temat.

Anonimowy

https://www.youtube.com/watch?v=ODetOE6cbbc

Anonimowy

Tu jest to samo z napisami po polsku: https://www.youtube.com/watch?v=uiDE0hnBCKI

Zour

Autor tego kwejka najwidoczniej w czasie nauki szkolne na lekcjach historii zamiast się uczyć to trzymał dłoń pod ławką i zabawiał się... telefonem.

pawelek7191

ooo ty heretyku! BRACIA WZYWAM DO KRUCJAT NA DOM OPa! DEUS VULT! AVE MARYJA!

Anonimowy

Lewactwo to też religia. Btw - teraz wspiera islam, stąd problemy w Europie.

Desxon

Em krucjaty były nie atakiem, a obroną przed islamem tak bdw

MaxusPL

@Desxon Krucjaty były próbami odbicia Jerozolimy, próbowali nawet ją odbić armią dzieci, bo twierdzili że tylko one moga tego dokonać, koniec w końcu wojne wygrał mądrzejszy.

Notus

@Desxon Obroną mówisz... Wiesz, że w czasie II krucjaty zorganizowano równolegle krucjatę połabską, która oficjalnie miała pozwolić niemieckiemu rycerstwu na walkę z poganami bez konieczności taszczenia się do Jerozolimy? W krucjatach chodziło o ideę szerzenia chrześcijaństwa mieczem, pozostałe powody były drugorzędne.

Anonimowy

@krystian_sandro_krupiński Do Kwejka niekoniecznie, do komentarzy niżej może i owszem. A co?

Anonimowy

Skoro religie przeszkadzają w rozwoju, to ciekawi mnie, gdzie ZSRR? Bolszewicy tak się już rozwinęli, że skolonizowali sobie inne planety porzucając ziemie? Ludzie rysujący takie obrazki są dla mnie zwykłymi ignorantami. Nasza wiara i przekonania powinny być wybierane przez nas samych. Ale weź to tłumacz. Pod tym względem ateiści są jak starsze panie w moherowych beretach.

pan Kafar

ZSRR to zły przykład, bo działało praktycznie jak teokracja, tylko zamiast boga autorytet miał ich wielki lider. Autorytaryzm pełną gębą. Nie wiem jak twoja, ale moja wiara i przekonania nie są "wybrane". Są logicznym następstwem mojej znajomości faktów i zmieni się za każdym razem jak dostanę nowe dane, które wchodzą w konflikt ze starymi. Byłem kiedyś wierzący, ale po zainteresowaniu się tematem i wysłuchaniu obu stron równania zdałem sobie sprawę, że wierzyłem wyłącznie, bo mnie tego nauczono i tego nie kwestionowałem z ignorancji/lenistwa/presji otoczenia/(niepotrzebne skreślić).

Gorn211

Może załóżmy, że religia oraz komunizm przeszkadzają w rozwoju? To nie jest tak, że jak w najbardziej gównianym systemie na świecie wyeliminujesz JEDNĄ przyczynę zacofania, to nagle będzie raj.

platypus666

Kilka lat po tym jak Rosja stała się ZSRR analfabetyzm społeczeństwa spadł z 85% do 15%. Więc wiesz, robi różnice...

Anonimowy

Lubie ten przykład ze Stalinem - lud wierzy, ze wódz ma zawsze racje, wierzą ze jest nieomylny, wierzą. ze tylko wódz doprowadzi ich do szczescia. Nie no ateizm pełną gębą, bo przeciez nie pada słowo "bóg", a ze cala reszta sie nie zgadza nie wazne. To tak samo jak mowienie, ze katolicyzm to monoteizm - tysiace swietych, maryja, jezusek i najwazniejszy bog - ktorzy rzadzi wszystkim - nieno, kompletnie nie podobne do idei politeizmu bo przeciez nigdzie nie pada słowo "bóg w odnoszeniu sie do swietych", a pan jeżuś to ta sama osoba co bóg-władca, a ze wszystkie inne wymogi takie jak modlenie sie do mniejszych bogow czyli swietych nie wazne, ze modla sie do pana Jeżusia i boga-wladcy zwracajac sie do kazdego osobno - takie nie politeistyczne, przeciez zadna politeistyczna religia nie ma tych samych bogow pod orznymi postaciami.

Anonimowy

To jest tak prawdziwe że nie potrzeba nic do dodania

siwoolfski

wszystkie religie są takie same... zawsze niszczyły i będą niszczyć ludzkość i nasz postęp...

Anonimowy

Co ma wspólnego religia chrześcijańska z wiedzmami??? To bardziej w czasach pogan, kiedy ludzie wierzyli w zabobony

teo_char

No właśnie to. Tu jest pokazane jak religia kiedyś funkcjonowała i z biegiem lat stała się mniej radykalna. Kiedyś lekarstwa itp. rzeczy były uważane za grzech, a zielarze byli uważani za wiedźmy i kler ich prześladował. To nie teksty religii się zmieniły, ale ludzie którzy są jej wyznawcami. I tak ze świętej księgi wiedzy i prawdy absolutnej zmienili ją w zbiór przypowieści z której można brać inspiracje na moralne wartości życiowe. Już się nie straszy karą boską z nieba, ale uczy wartości bezinteresownej pomocy, szanować rodzinę, że warto być dobrym, a złe uczynki prędzej czy później zostaną ukarane. Sam jestem nie wierzący ale nowożytni chrześcijanie podchodzący trzeźwo do religii są w porządku. Za to islamiści niestety nie poszli naprzód wraz ze światem i ma taką samą mentalność jak w średniowieczu. Przyczyną są tego ciężkie warunki życia i analfabetyzm oraz to że po konfliktach kiedy większość społeczeństwa stanowiła młodzież d władzy doszli krzyczący najgłośniej radykałowie i fanatycy. A kiedy jest ciężko i jesteś młodym podatnym na wpływy człowiekiem łatwo słuchać i uwierzyć w to co mówią, bo nie masz porównania

Anonimowy

Dlatego smieszy mnie podejście, że chrześcijanie są najlepsi, a ci inni be. Robimy to, czegi jako wierzący powinniśmy unikać: 1. Całkowita sprzeczność z Ewangelią 2. Papieże od Jana Pawła II do przodu propagowali działania ekumenistyczne (dialog pomiędzy religiami) Są radykałowie każdej religii. Akurat teraz uaktywnili się radykałowie muzułmanizmu. Najwyższe władze tej religii wykluczyły ISIS, wypierają się ich. Natomiast Islam w początkowych 200 latach rzeczywiście był religią pokoju. Podczas podbijania ziem dawali wolność religijną (oczywiście ci, którzy przeszli na ich religie mieli więcej przywilejów). Znam historie chrześcijaństwa i wiem, jakimi gnidami byliśmy. Teraz nie jest lepiej, patrz. Odwetowy atak w Londynie. W żadnym wypadku nie bronię ISIS - powinni za swoje zbrodnie odpowiedzieć. ,,Gdy uderzy ktoś ciebie w policzek, nadstaw mu drugi" Tak, jestem wierzący, praktykujący, nie wstydzę się tego, nawet będąc wiary katolickiej spotkałem się ze zderzeniem z kilkoma osobami, które nie wierzą i próbowały mi np. Chcieć mi wmówić zerwanie medalika z szyi. Wiem, co chrześcijanie robili, ale na szczęście wszystko wróciło na właściwe tory. Podsumowując: z religią jest jak z penisem - dopóki ją masz i się nią nie obwieszczasz jest wszystko dobrze. Pozdrawiam ;)

pan Kafar

Dam ci jedną rzecz do rozpatrzenia: Pamiętasz strzelaninę w gej klubie w Orlando? Gościu który zastrzelił tych ludzi pochodził z muzułmańskiej rodziny i sam był gejem - był zarejestrowany na stronach do randkowania dla gejów i nawet uczęszczał do tego klubu. Moje pytanie do ciebie: czy sądzisz, że bez pomocy religii ten człowiek wpadłby na pomysł, że "geje są plugastwem"? To gówno siedzi ci w głowie, wpływa na twoje myślenie. Wielu ludzi, którzy odeszli od wiary raportują koszmary ze strachu przed piekłem, mimo że wiedzą że nic takiego nie istnieje. Wiara nie jest taka "nieszkodliwa" jak wam się wydaje.

TrzymiesięcznyPłód

@pan Kafar Religia może mieć coś z tym wspólnego, ale nie musi. Znam również ateistów, którzy, gdyby tylko mogli, chodziliby na marsze z transparentami "pedały do gazu". Więc tak, uważam, że ten człowiek nawet bez pomocy swoich świętych ksiąg mógłby wpaść na ten pomysł.

rzymski

@pan Kafar a pomyślałeś może, że człowiek po prostu ma zakodowane w głowie, że to co inne niż ja lub coś co zna to jest be ? Spójrz na choćby małe dzieci, jakie to są rasisty, ksenofoby i w ogóle nie tolerujące żadnych odmienności. Po prostu człowiek się rodzi z takim nawykiem i dojrzewa w stronę albo jeszcze większego nienawidzenia odmienności, albo ich zaakceptowania. A religia po prostu umacnia ten efekt pójścia w którąś stronę. (często w tą nietolerancyjną, ale nie zawsze, w końcu zależy jacy ludzie uczą tej religii i czy trafi się na ludzi uczących o głównych wartościach religii typu miłosierdzia i pomocy dla drugiego człowieka, czy patrzących na pierdoły i chcących spalić każdego co robi cokolwiek inaczej)

Anonimowy

podejście do religii zależy od kultury np. na zachodzie od zawsze były wojny i spory religijne zarówno chrześcijańskie jak i muzumańskie a w Polsce panowała względna tolerancja religijna i nigdy nie było żadnych wojen spowodowanych zróżnicowaniem religijnym

Anonimowy

@r.a.f Wojny polsko - krzyżackie na tle religijnym? Rili?

topper

Akurat religia sama w sobie (niezależnie jaka) ma bardzo niewiele z wywoływaniem wojen. W większości przypadków jest to tylko dobra wymówka wykorzystana przez ludzi. Najgorsze zbrodnie w historii ludzkości były wykonane przez ludzi niewierzących (Hitler, Stali, Mao, Pol-Pot, itd.) Nawet konflikty Bałkańskie pod koniec XX wieku, gdzie dochodziło do ludobójstwa na mniejszościach narodowych i religijnych były tak naprawdę wojna o terytoria bo rozpadzie Jugosławii. Trochę tak jak z energia atomowa - długotrwale źródło czystej energii (chyba ze ktoś coś spier****) ale człowiek i tak użyje jej do celów wojennych. Albo nóż w kuchni - o takie narzędzie pomocne do przygotowania posiłków, ale człowiek bardzo szybko zamieni je do narzędzia zbrodni.

Anonimowy

@topper Akurat żeby użyć atomu do czegoś innego niż równoważenia 100 000 ton TNT wpadliśmy tak około 20 lat po Hiroshimie ;)

MrRage

@topper Uwielbiam gdy ludzie o zerowych kompetencjach jak ty się wypowiadają, żaden z wymienionych przez ciebie ludzi [Prócz Stalina] nie był ateistą.

platypus666

@topper @MrRage Ze Stalinem to też bym debatował, bo z tego co wiem słuchał się jakiejś przepowiedni. Dodam do tego że owi panowie mieli nieco bardziej efektywne metody mordu od średniowiecznych chrześcijan.

topper

@MrRage na podstawie jakich źródeł to stwierdzasz? Skąd wiesz jakie są moje kompetencje? Jakie są twoje? Hitler był niewierzący - poczytaj biografie Karol Grünberga (najbardziej znany i ceniony biograf Hitlera). Pol Pot - narzucił system ateistyczny a wyznawanie chrześcijaństwa, islamu czy buddyzmu groziło wiezieniem, torturami a nawet śmiercią. Mao - tu akurat trochę leże bo nie pamiętam źródła (jakaś stara książka z biblioteki -tyle pamiętam ;) ale był tak samo zatwardziałym Marxista co Stalin, Lenin i spółka,

topper

co do atomu to się zgadza, co nie zmienia faktu ze to człowiek jako pierwsze wykorzystanie atomu pomyślał o bombie

Okohuda

Biorąc pod uwagę obrazek szósty - drugi staje się usprawiedliwiony Biorąc pod uwagę obrazek czwarty - trzeci staje się usprawiedliwiony

Anonimowy

Przybyłem do komentarzy, by popatrzeć na ból dupy dewotów - nie zawiodłem się :D

Toxxi

Pomijając aspekt polityczny, na czwartym obrazku łowca mówi "wiedźma", a to przecież facet. Poprawną formą jest "Wiedźmin"

Anonimowy

Wiedźmin to zupełnie coś innego, niż wiedźma. To słowo nie ma odpowiednika. Ewentualnie czarnoksiężnik.

Anonimowy

"Wiedźmin to zupełnie coś innego, niż wiedźma." Oba te słowa w swoim pierwotnym znaczeniu oznaczają osoby mające wiedzę, tak, wiedźmin to męski odpowiednik wiedźmy, ale obecnie z powodu twórczości fantasy jednego tylko twórcy funkcjonuje również w innym znaczeniu.

Toxxi

Tak nowi w internetach, że nie zdążyli założyć kont :D

Anonimowy

Koniec końców, a mówię to jako ateista, chrześcijaństwo reprezentuje zdecydowanie wyższą jakość niż islam. Nawet święta księga chrześcijan, Biblia, to świetne dzieło literackie, z prawdziwego zdarzenia, podczas gdy Koran to jakaś zupełna grafomańska farsa. Sorry, muszę iść, bo ktoś mi się dobija do drzwi i krzyczy coś po arabsku, pewnie znowu ci cholerni akwizytorzy.. ehh..

ja2012

Świetne dzieło literackie, a to dobre xd No wiem, nauczyciele na polskim mogli ci wychwalać jak wszystkie teksty literackie omawiane na lekcji, ale większość z tego to głupie rymowanki, które mógł zapamiętać przynajmniej częściowo prosty chłop. Tak, to było skierowane dla głupich chłopów, i to jeszcze wieku temu. W jakości literackiej stoi to niżej, niż teksty piosenek Biebera, które przynajmniej do piśmiennej młodzieży są kierowane.

BrawoTyiJa

@ja2012 Hehehe Biblia jedną wielką rymowanką, dobry żart ty chyba w ręku biblii nigdy nie miałeś. Biblia jest napisana specyficznym językiem, który nie każdy zrozumie, katolicy ją czytają, a prawie w ogóle nie rozumieją. Kościół, który został, stworzony jest sprzeczny z Biblią i według jej nauki. Masz, obczaj tutaj coś sobie XD (Warto obejrzeć od początku, żeby zrozumieć, ale ja ci podam tylko koniec) https://youtu.be/etLOxwo1DhI?t=7m15s

ja2012

@BrawoTyiJa - Ty masz na myśli tłumaczenia. Wywalenie połowy Biblii na kolejnych synodach, kolejne mielenie przez kolejnych tłumaczy, autoryzowane przez Kościół. Ten podniosły styl to jest wymysł tłumaczy, zwłaszcza tych popisujących się, dla których tłumaczenie np. psalmu było wręcz etiudą. Te tłumaczenia często są tak absurdalne, że są kompletnie niezgodne z tłumaczeniem.

rzymski

@ja2012 rozumiem, że np. wiersze A. Mickiewicza też mają mniejszą wartość niż dzieła Biebera bo to głupie rymowanki, dla frajerów co to stracili ojczyznę, żeby mogli się powzruszać jak to kiedyś było fajnie.

Umrzyj94

Kolejny gimboateistyczny mem z fałszywym przekazem sugerujący, że wyprawy krzyżowe były czymś złym i w ogóle katole tacy źli bo zabijali ludzi. Wyprawy krzyżowe były defensywną odpowiedzią na stałe ataki ze strony Islamu i jihadu w imię Allaha, który rozpoczął się już w VII wieku n.e. i tak naprawdę trwają praktycznie nieprzerwanie do dziś. Tylko w samej Europie do momentu aż zaczęła się odsiecz krzyżaków, oficjalnie zanotowano około 500 najazdów muzułmanów, podczas gdy wyprawy krzyżowe zaczęły się w XI wieku n. e., trwały około 170 lat, i było ich raptem kilkanaście. Więc proszę nie rozpowszechniać bzdur, bo i dzisiejsze czasy dowodzą tego, że kolejne wyprawy krzyżowe by się przydały i to od zaraz.

urban21

@Umrzyj94 Tylko, że te wyprawy krzyżowe to nie tylko ludzie, którzy chcą odzyskać Ziemię Świętą i pomóc chrześcijanom prześladowanych przez Seldżuków. Byli tam też ludzie, którzy chcieli się zwyczajnie obłowić, uniknąć jakiejś kary czy zwyczajnie gwałcić i mordować. Dochodziło do rzezi, w których ginęli cywile i to nie tylko muzułmańscy. Zresztą obie strony się nie cackały. Dlatego generalnie nie nawoływałbym do kolejnych wojen religijnych, bo one są wyjątkowo źle wykorzystywane (jak każda wojna).

Anonimowy

@Umrzyj94 @urban21 ?Co do czego porównujesz ? Tutaj masz kilka wypraw krzyżowych. A z drugiej strony ponad 1700 lat agresji, licząc od śmierci Mahometa i pierwszych podbojów muzułmanów od 680 roku na tereny obecnych Włoch, Hiszpanii etc. Odsiecz Wiedeńska to 1683 rok. Teraz wyprawy Krzyżowe - 1096 - 1272 (szok co ? ). Także masz i sp.....

Anonimowy

@Umrzyj94 Polecam poczytać o krucjacie dziecięcej z 1212 roku :D

Anonimowy

@Anon1 Jak mnie bawi to robienie z wojen tureckich walk religijnych. Zdziwię cię misiu, ale w państwie Osmanów panowała całkiem przyzwoita wolność religijna, co zresztą widać po współczesnych Bałkanach, gdzie pomimo setek lat władzy tureckiej stosunkowo niewiele grup przeszło na islam. Sama wojna 1683-1699 miała na celu ekspansję, rabunek i rozładowanie napięć wewnątrz imperium. Nie była to "chęć rzucenia chrześcijańskiej Europy na kolana, czemu zapobiegł dobry król Jan pod Wiedniem" (a właściwie nie pod Wiedniem, a dopiero pod Parkanami). Równie dobrze można by twierdzić, że Rosja tocząc wojny z Polską, Szwecją czy Wielką Brytanią miała na celu szerzenie prawosławia, więc to były walki religijne, co jest oczywistą bzdurą. Cytując ciebie: "Także masz i sp..... ", bo zdecydowanie nie posiadasz wiedzy na temat historii Europy i Bliskiego Wschodu.

Anonimowy

@Umrzyj94 Podczas pierwszej wyprawy krzyżowe do Jerozolimy i dotarciu na miejsce wojska papieskie wyrzynali wszystkich jak leci w imię zasady "Bóg pozna swoich w niebie" nawet zawiesili na czas walk zasadę że nie można zabijać w kościołach. Podobno w jednej z kaplic gdzie schronili się ludzie po wtargnięciu krzyżowców krwi było do połowy uda.

Anonimowy

Dlatego niech każdy sobie wierzy w to, co chce.

pan Kafar

Brzmi rozsądnie, Aniu, dopóki ta wiara nie wpływa na innych. A oboje dobrze wiemy, że to tak nie działa.

Anonimowy

@pan Kafar Masz rację

npbatterista

Tylko czy są jakieś dowody na to, że Chrześcijaństwo prezentowano jako "religię pokoju", zanim zdegenerowana część jego "reprezentantów" nie zaczęła prób przypodobania się pokoleniu dzieci- chwastów?

24kredens42

@npbatterista Ja się pytam czy Islam prezentuje się jako religię pokoju, a jak tak to gdzie?

vert

jednak jest subtelna różnica miedzy XII a XXI wiekiem... no i chrześcijanie nie gwałcili kóz. szach mat tyle w temacie

kazu4

@vert czas tutaj nie ma nic do rzeczy. Sam widzisz, że ludzie którzy palili na stosach i zabijali w imię Jezusa nie są gloryfikowani w kościołach a mimo to mocno przyczynili się do jego rozprzestrzeniania. Gdyby islam siłą przejął europę to za kilkaset lat nikt nie wspominałby o zamachach, a w komentarzach ludzie pisaliby "lol przecież to było dawno, co z tego że ucinali głowy byli gupi"

Johny Cartman

Jakby nie patrzeć teraz islam jest większym zagrożeniem dla przeciętnych niewierzących i innowierców niż chrzescijanstwo więc argumenty bo krucjaty hurt durr są bez sensu, w czasach krucjat był też dżihad więc islam też jakoś nigdy pokojowy nie byl, tylko zamiast wyrosnąć z pewnych rzeczy dalej wolą ruchać kozy i mordować niewiernych niż cieszyć się życiem, w zasadzie u siebie w krajach islamskich niech robią co chcą, ale w europie niech się dopasują do standardów gospodarzy albo wypad

Anonimowy

prawactwo to niczym nieuzasadnione przekonanie, że jest się lepszym od innych, bo to pomaga leczyć kompleksy... Przykład jest powyżej, taki sobie babaj chciał być fajny(przecież w polskim internecie wystarczy użyć słowa lewactwo w jakim kolwiek kontekście i już się ma piątkę ze sprawowania na koniec roku) i taki bystry a porównał bliżej nieokreślony zbiór argumentowalnych poglądów do religii czyli do czegoś gdzie argumentów brak i wpajają Ci to od dziecka bo jak będziesz robił inaczej to pójdziesz do piekła/hadesu/nilfheimu/...

Gorn211

@Anonimowy warto wiedzieć, że chcąc wolnego rynku i prywatyzacji czuję się lepszy od innych.

pan Kafar

Chcąc wolnego rynku i prywatyzacji chcesz z grubsza powrotu do niewolnictwa i bycia rządzonym przez korporacje nawet bardziej niż teraz. Będziesz zapieprzał za talerz zupy dla bogatych, którzy sprzedadzą twoją pracę za miliony to ci się odechce prawicy na zawsze.

platypus666

@babaj @Gorn211 Ja tylko dodam że wolny rynek i prywatyzacjia to tylko jeden z aspektów prawicy. Innym jest konserwatyzm i religijność.

babaj

@anonim - gadasz bzdury, jak każdy ignorant.

TechPriest

DEUS EST MACHINA! 01101111 01101101 01101110 01101001 01110011 01110011 01101001 01100001 01101000 00100000 01100010 01100101 00100000 01110000 01110010 01100001 01101001 01110011 01100101 01100100

Adam Małysz

A teraz: czy w Jezus mówił żeby zabijać? (nie) A czy Mahomet/ Allah mówił? (tak) TP co robimy to często co innego, niż to co powinniśmy.

platypus666

@Adam Małysz Bitch please. – Tych zaś przeciwników moich, którzy nie chcieli, żebym panował nad nimi, przyprowadźcie tu i pościnajcie w moich oczach (Jezus Chrystus) – (ŁK 19,27) Wystarczy kilka sekund w Google. A to pomijając cały Stary Testament który też jest częścią Biblii, chociaż wiele osób o tym zapomina.

Adam Małysz

@platypus666 rzeczywiście sprawdzę :) Co do Starego Testamentu większości nie odbiera się dosłownie. Zazwyczaj są to ogólniki mówiące o moralności, co nie oznacza, że trzeba robić tego dokładnie co jest napisane :)

TechPriest

@Adam Małysz @platypus666 TOŻ TO JEST WYJĘTE Z KONTEKSTU HURR DURR!!!!!!! huehuehuehue

platypus666

@Adam Małysz Nie lubię gdy ktoś tak do tego podchodzi. Daj mi miesiąc, a zinterpretuje ci że Mein Kampf jest książką o miłości i pokoju na świecie. Te rzeczy które pasują, jak istnienie boga, to są naprawdę, ale jak już jakieś są obalone i nie pasują, to to tylko taka metafora. Bo idealny byt który wie o nas wszystko nie mógł po prostu wprost powiedzieć że powstaliśmy przez ewolucję, tylko na początku musiał pościemniać że wszystko powstało w 7 dni a Ewa jest z żebra Adama. Bo tak.

kojot_pszemek

@Adam Małysz Tekst o nie odbieraniu dosłownie, czy to starego czy nowego jest typową zagrywką pozwalającą na swobodną interpretację w dowolnym monecie co umożliwia robienie wszystkiego co się żywnie podoba. Patrz powyższy obrazek. Dodatkowo uniemożliwia jakąkolwiek krytykę. Majstersztyk manipulacji.

Dantavo

@Adam Małysz To idealny przykład na to, że chrześcijanie często sami nie znają swojej religii. Za to w krytyce innych są ekspertami. Nie bronię islamu, bo muslimy są jeszcze bardziej poj****e. A tekst o nie odbieraniu dosłownie jest po prostu wymówką.

Anonimowy

@platypus666 przecież to są słowa z przypowieści które wypowiada jakiś człowiek w niej, a nie słowa Jezusa kłamczuchu! Uprawiaj dalej ateizm oparty na nieprawdzie, brawo.

Adam Małysz

@platypus666 Przeczytałem. Albo nie czytałeś albo siejesz propagandę. Nie mogę wkleić bo ma entery i aplikacja uważa że komentarz jest pusty. Opowiem. Jest to część przypowieści o minach. Są to słowa króla. Jezus nie miał takich rządań. Wystarczy wygooglować i wejść w pierwszy link i przeczytać cały rozdział 19. Pozdrawiam tych co mu uwierzyli :)

babaj

@TechPriest nie dość, że jest wyrwane z kontekstu, to jeszcze @platypus666 ściemnia, że są to słowa Chrystusa skierowane do uczniów. W rzeczywistości Jezus cytuje w tym fragmencie srogiego pana, który karze sługę za niewypełnienie polecenia. Po drugie dla Chrześcijan Stary Testament nie jest obwiązującym Prawem, bo Prawo to się już wypełniło z nadejściem Chrystusa. Więc podsumowując - platypus pisze bzdury.

pan Kafar

To już są na 100% słowa Jezusa: "Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy. Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien. Kto chce znaleźć swe życie, straci je. A kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je." (Mt 10:34-39)

Anonimowy

kurwa allah i mahomet to dwie rużne zeczy Allaha to bóg a Mahomet to prorok imbecylu

Adam Małysz

@anonimowy Szkoda mi schodzić na tak niski poziom jak twój skoro nie potrafisz nic innego niż wyzywać, ale czy widzisz ten znak / ? Powtarzam / dziękuję za uwagę.

Lotnik223

@Adam Małysz Allah nigdy nie nawoływał otwarcie do zabijania, ci p******eni radykałowie tak zinterpretowali jego słowa, i wsadzili je do swojej wersji Koranu. I teraz wykorzystują to, żeby siać terror na świecie

pan Kafar

Co w związku z tym? Nic specjalnego, prócz tego, że Jezus brzmi jak egocentryczny dupek i wcale nie jest tak pokojowo nastawiony jak próbują go sprzedać chrześcijanie.

Anonimowy

@Adam Małysz @pan Kafar Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien. Kto chce znaleźć swe życie, straci je. To jest tekst o porzuceniu własnego ego i doczesności, dosłownie odwrotnie niż to co mu przypisujesz... Próbuj dalej.

Pssst ...
Przeglądaj Kwejka po
tysiąckroć wygodniej
w nowej aplikacji

Pobierz i sprawdź

wróć do kwejka

Widzimy, że
masz iPhona
ale czym jest
twój iphone bez
nowej appki kwejka?

Pobierz i sprawdź

wróć do kwejka

zobacz opinie o nowej apce kwejka:

Ta apka odmieniła moje życie!
~ Leszek z Torunia
Dzięki nowej aplikacji Kwejka nie muszę już czytać etykiety Domestosa na kiblu
~ Janusz z Tulczyna
Hehe, śmieszny kot
~ Jakub z Sosnowca

Pobierz i sprawdź

wróć do kwejka
Pssst ...
Przeglądaj Kwejka po
tysiąckroć wygodniej
w nowej aplikacji

Pobierz i sprawdź

wróć do kwejka
0.041451215744019