Mieszko komentarze

Elli101

to było tak dawno temu, a już umieli robić czarno-białe zdjęcia.

Anonimowy

no jak nawet w wojnach klonów już były hologramy

szybki1

Myślcie sobie co chcecie ale wystarczy trochę poczytać aby się dowiedzieć jak niezły politycznie był to ruch (chrzest Polski).

Anonimowy

@szybki1 Każdy z podstawową wiedzą historii wie o co chodzi. Zluzuj portki to tylko mem.

Lord Vader

Hej ludzie, no szkoda, że kościół wybił naszą staropolską kulturę i wierzenia. Ale gdyby nie chrzest, nie zostalibyśmy uznani za państwo. Bylibyśmy nadal prymitywnymi ludami w oczach reszty postępowej Europy. Ludami, które takie Niemcy mogły by zniewolić i wybić. Gdyby nie przyjęcie wiary chrześcjańskiej Poslka mogłaby się nigdy nie narodzić ;)

Anonimowy

@Lord Vader Nie żebyś nie miał racji, ale przyjęliśmy to chrześcijaństwo, a Niemcy i tak nas podbiły i zniewoliły, także trochę przypał.

Xaravald, sługa Yog-Sothoth'a

A więc mówisz, że lepiej było przyjąć chrześcijaństwo i stać się częścią czegoś większego, niż oprzeć się i zostać najechany przez silniejsze mocarstwo? A zatem pytanie? Dlaczego Polska nie dołączyła do Rzeszy by stać się częścią nazistowskiego Imperium, tylko wolała bronić zaciekle swoich ziem, swojej ojczyzny i swojej historii, co w konsekwencji doprowadziło do śmierci wielu polaków na wojnie i spustoszenie państwa? Dlaczego poddanie się jednemu okupantowi jest uważane za dobrą decyzję i takie postępowe, kiedy bohatersko broniliśmy się przed innym okupantem? Dlaczego nie broniliśmy się bohatersko przed chrześcijaństwem? Dlaczego nie ulegliśmy pokornie nazistom? ???

Fanta

@Lord Vader @Xaravald Bo w 1939 roku byliśmy debilami.

ja2012

Polska nie była uznawana za prymitywne państwo. Po prostu był PRETEKST do najeżdżania na Polskę.

Totylkojeżyk

@Lord Vader @Xaravald Serio porównujesz chrześcijaństwo, które mimo nie bycia krystalicznie dobrym rozwinęło nasz kraj, do JEDNEGO Z NAJBARDZIEJ ZBRODNICZYCH SYSTEMÓW, który zakładał eksterminacje CAŁYCH NARODÓW? I zakładał tą eksterminacje pomimo przyłączenia się do niego.

Xaravald, sługa Yog-Sothoth'a

@Totylkojeżyk Postrzegasz chrześcijaństwo jako dobre przez pryzmat tego, że przez setki lat faktycznie pomogło nam się rozwinąć. Jednak dla prapolaków ta religia była obca, była agresorem, czymś co przyszło z za granicy i siłą zmuszało do zmiany poglądów itp. Czyli w zasadzie chrześcijaństwo dla prapolaków było tym samym co nazizm dla polaków współczesnych. Generalnie to jedno i to samo.

piotrekdyb

I tak to nas wciągnęli w tą całą unie europejską. Je****ny Mieszko.

Anonimowy

Kościół Katolicki całkowicie zniszczył historię Polaków sprzed Chrztu. Konsekwentnie i metodycznie wytłukli i wymordowali wszelkich opornych na zmiany naszych przodków. Przetrwali tylko ci, którzy dali się złamać psychicznie i uklęknęli. Do dzisiaj nie mogą wstać z kolan.

Jetok

Coś krótka ta historyjka. Wymyśl dłuższą, może być ciekawa.

Anonimowy

Co z tego. To było 1000 lat temu, i tak tego teraz nie zmienisz. Lepiej dbać o to co jest. A Kościół ocalił resztki postępu ze starożytności, więc też miał pozytywny wkład w odbudowę Europy po zapaści nękającej Imperium i jego ostatecznym upadku.

ŁowcaRakującychHistorię

Jak jako historyk czytam te wasze brednie że Chrzest był zły i kościół niszczył kulturę, albo to, że Słowianie się nie chrystianizowali. czy wymordowała by was hiszpańska inkwizycja to wiem że historii w szkolnictwie jest zdecydowanie za mało. Daliście mi autyzm..... SROGI

Marsen50

Myślę że zrobiły już to za nas szczepionki szpilowane ci na masę w odbyt. Gdybyś był historykiem to byś kurwa wiedział że wiarygodnych źródeł na ten okres było jak na lekarstwo i do wszystkich wydarzeń powinno podchodzić z jakimś poziomem sceptyzmu zwłaszcza biorąc pod uwagę jak mało jest rzeczywistych dowodów.

ŁowcaRakującychHistorię

@Marsen50 Co? Aha czyli kościół niszczył ponoć istniejące źródła i dowodem na to jest brak tych źródeł. Nie nie ma żadnych źródeł na niszczenie kultury bo Słowianie byli k***a niepiśmienni. Handluj z tym Dziewczynko. A ty skąd wiesz o jakiś mitycznych tajnych źródłach?

ja2012

Istnieją przesłanki, że był jakiś runiczny system piśmiennictwa Słowian, zwłaszcza na Rusi. Oczywiście, że Kościół musiał niszczyć źródła, jeśli istniały, ponieważ jego celem było zniszczenie kultury słowiańskiej, co - jak wiemy - się udało.

ŁowcaRakującychHistorię

@ja2012 Nie. nie ma takich. na Rusi pozostała w wiekach późniejszych Głogolica wymyślona przez dwóch misjonarzy. Nie ma czegoś takiego jak słowiańskie runy i nigdy ni było i bawi mnie te stwierdzenie że kościół usuwał ślady kultury której nigdy nie było i dowodem na to jest brak dowodów. Tym bardziej że 1000 lat temu nigt nie miał środków by wymazać z historii cokolwiek.

ja2012

@ŁowcaRakującychHistorię 1. Kultury, której nigdy nie było xDD Kultury na ziemiach polskich były tysiące lat przed najazdem okupanta z Rzymu. Nawet jeśli nie było słowiańskiego piśmiennictwa, to mówienie o braku kultury Słowian jest wierutną bzdurą. Głupota jakby powiedzieć, że Słońce świeci na różowo. To czym jest, do jasnej k***y, frastruktura, własna państwowość, handel z Rzymem, jak nie kulturą? Czym są wierzenia, jak nie kulturą? Czym malowidła, rzeźby? 2. Nie ma twardych dowodów, ale są przesłanki na to pismo runiczne. Jakoś średnio logiczny jest fakt, że wszyscy sąsiedzi mieli pismo, ale Słowianie hardo nie.

ŁowcaRakującychHistorię

@ja2012 Nie było tu kultury słowian przed VI wiekiem. Chodzi mi o kulturę piśmienniczą której nie było w tych rejonach. I nie ma żadnego okupanta z Rzymu

Marsen50

Ciekawe jest to że dzisiaj nawet nie wiadomo czy chrzest Polski w ogóle się odbył. Chrześcijanie uwielbiali nazywać władców przyjmujących chrześcijaństwo swietymi, wypisywać dokładnie daty i miejsca takich chrztów. A u nas nic.

Anonimowy

Gdyby się nie odbył to Bezprym nie próbowałby potem go cofnąć. Po co miałby niszczyć coś co nie istniało?

Marsen50

Co miałby cofnąć? Myślę że po prostu chciał wyjebać katoli których nasprowadzali Mieszko z Bolesławem.

Marsen50

Zamiast kwilić sprostaj to własną wiedzą zanim wrócę do domu i wyjebię ci wywodem wykazującym jak bardzo zjebałeś swój czas na domniemanych studiach trollu.

ŁowcaRakującychHistorię

@Marsen50 O nie tak długo Cię trzymają w gimnazjum? Chrzest Polski odbył się świadczą o tym wybudowane biskupstwa Dagome Iudex itd. Natomiast jedynym spornym ogniwem może być czas i miejsce przyjęcia chrztu jest jeszcze teoria o wcześniejszym chrzcie Mieszka w obrządku wschodnim. Reakcja pogańska miała tak naprawdę mało wspólnego z religią to był po prostu przewrot a sam Bezprym był najpewniej zakonnikiem. Chrześcijaństwo bez żadnych problemów koegzystowało z pogaństwem

Anonimowy

@Marsen50 Następny fan turbosłowian

Marsen50

@ŁowcaRakującychHistorię Tak krótko ciebie trzymali na studiach? O czym mają świadczyć biskupstwa misyjne? Czy jak pozwoliłbyś muzułmaninowi się urządzić w twoim domu to już automatycznie znaczyłoby że przeszedłeś na Islam? Nie powinno być nigdy spornym ogniwem gdzie i kiedy k***a miało miejsce tak ważnego dla kościoła wydarzenia jak chrzest jednego z większych narodów Europy. "O C**J BRAT OTTO KTÓRY MIAŁ TO SPISYWAĆ ZASŁABŁ NA ŚWIĘCENIU, CÓŻ TRUDNO NIKOMU INNEMU PRZEZ NASTĘPNE STULECIE NIE CHCIAŁO SIĘ SPISAĆ LOL" Z Chlodwigiem czy Kniażem Włodzimierzem jakoś nie było problemu z ustaleniem daty i miejsca. I zgadza się, reakcja pogańska była przewrotem spowodowanym głównie przez wyniszczenie wojnami Bolesława Chrobrego oraz średniowiecznego paktu Ribentrop - Molotov i prawdopodobnie przez to że zostali zniewoleni jako chłopi pańszczyźniani przez chrześcijański feudalizm. O dalej się nie wypowiem Bezprymie się nie wypowiem bo w c**j mało informacji jest na jego temat. Pragnę jednak zwrócić uwagę na to że kroniki chrześcijan ukazywali Władców przed chrzestem jako ludzkie potwory pozbawione jakichkolwiek zasad moralnych (Np. Wspomniany wcześnie Włodzimierz Wielki ponoć miał 800 konkubin a po przyjęciu chrzestu stał się oczywiście miłosierny i sprawiedliwy). I nie chrześcijaństwo wcale nie koegzystowało z pogaństwem, sami duchowni może. ale głównie mieli ich w dupie i co najwyżej przyswajali medycynę ziołową pogan i zbierali od nich podatki, ale chrześcijańscy władcy ich tępili i wymuszali na nich chrzest, gdyż sprzeciwiali się świętej regule pomazańca bożego. Niesamowicie c*****y z ciebie historyk skoro wszelki tekst bierzesz za absolutny fakt i nie dysponujesz jakąkolwiek umiejętnością krytyczną.

ŁowcaRakującychHistorię

@Marsen50 Ehh widzę że pisanie czegoś spójnego logicznie jest niewykonalne ale pracowałem kiedyś jako wolontariusz dla osób upośledzonych więc dam radę. 1 Biskupstwa misyjne to miejsce koordynacji działań misyjnych nie spisek watykańskich judeomasonów. 2 Ehh i tu musiałem pomyśleć o co Ci chodzi. Twoim zdaniem było tak – Mieszko tylko toleruje chrześcijan więc sprowadza od zajebania duchowieństwa i zakonników buduje katedry i kościoły wprowadza łacine stara się o arcybiskupstwo i oddaje kraj papieżowi w Dagome iudex dla beki. No nieźle ale to ja ponoć podchodzę bezkrytycznie do historii. 3 „Nie powinno być nigdy spornym ogniwem gdzie i kiedy k***a miało miejsce tak ważnego dla kościoła wydarzenia jak chrzest jednego z większych narodów Europy.” Nie mój drogi Zastawienie Choldwinga i Kniazia przy Mieszku to jak porównywanie Wiedźmina do Gothica (nie pamiętasz gimbusie) Ci dwaj stanowili przełom dla chrystianizacji Europy (wiem że idea Polski Mesjasza narodów jest, no ale podchodźmy realnie.) Natomiast Polska która nikogo prócz Ottona III raczej nie interesowała i wcale nie była specjalnie ważna jak POTĘŻNE państwo Franków Choldwinga czy Ruś kijowska Kniazia wcale nie była odbierana jako POTĘŻNE PAŃSTWO POLAN. Co więcej jak to bywa dokument niszczą się i tyle. Ludzie wykazywali trochę mniejszą troskę o spuściznę wieków (patrz kazania świętokrzyskie). 4 Hurr Durr Chrześcijański feudalizm zły ale ofiary z ludzi Słowian Połabskich są git.5. „Pragnę jednak zwrócić uwagę na to że kroniki chrześcijan ukazywali Władców przed chrzestem jako ludzkie potwory pozbawione jakichkolwiek zasad moralnych (Np. Wspomniany wcześnie Włodzimierz Wielki ponoć miał 800 konkubin a po przyjęciu chrzestu stał się oczywiście miłosierny i sprawiedliwy)”. I? Aha i pisze się Chrztem. 6 ”I nie chrześcijaństwo wcale nie koegzystowało z pogaństwem, sami duchowni może. ale głównie mieli ich w dupie i co najwyżej przyswajali medycynę ziołową pogan i zbierali od nich podatki, ale chrześcijańscy władcy ich tępili i wymuszali na nich chrzest, gdyż sprzeciwiali się świętej regule pomazańca bożego.” Chrystianizacja przebiegała bardzo powoli i nic nie wiadomo o żadnych zgrzytach na płaszczyźnie religijnej. Jestem ciekaw skąd wziąłeś ten twój wywód ale zdaje sobie sprawę że może nie wiesz o tym iż w historii należy mieć źródła ty a razie głównie wymyślasz i masz własne przeczucia. 7 To teraz będzie troszkę dydaktycznie „Niesamowicie c*****y z ciebie historyk skoro wszelki tekst bierzesz za absolutny fakt i nie dysponujesz jakąkolwiek umiejętnością krytyczną.” O ironio zobacz sobie jak ślicznie wygląda zestawienie naszych tekstów. Tak Chrzest Polski to świetnie UDOWODNIONY fakt natomiast szybko wywnioskowałem że fascynujesz się rodzimowierstwem itd. wolisz wierzyć we własne ideały i nie potrafisz spojrzeć na nie krytycznie sam fakt tego że szczyl który na gówno mówił papu kiedy ja kończyłem studia i mówi że jestem c*****y może o tym świadczyć i współczuje bo też taki byłem natomiast póki nie spojrzysz realnie na twoje teorie i będziesz je traktował w sposób emocjonalny nie zajdziesz daleko. Czemu tak trudno niektórym kochać kraj jakim jest i wolą wmawiać sobie że kiedyś był turbopotężny jak Lechia. Bądźmy realistami bądźmy dorośli.

Marsen50

Mamusienka cię pod łóżkiem chowała gdy dawała dupy nieznajomym, że tak bardzo mnie potrafisz o czymś dyskutować bez szydzenia i jadu? Mam wyjebane na rodzimowierstwo, królestwo polan czy innych twoich widzimisię. Stwierdziłem tylko że wiele historyków ma słuszne wątpliwości co do Odbycia Chrztu ze względu na brak bezpośrednich dowodów których nie ma, a dowody które są podatne na krytykę. Można po prostu przypuścić że Mieszko był żądnym władzy dupkiem któremu spodobała by się propozycja że z pomocą jakiegoś kościoła zagwarantuje sobie i potomkom władzę nad wszystkimi. A dagome ludex to dokument którzy sami sporządzili bo jak słusznie zauważyłeś byli Polacy mogli być wtedy niepiśmienni. Masz jakieś dowody na to że tak nie było? Dowody które nie są skonstruowane wyłącznie przez grupę która na tym masywnie zyskała? Chrystianizacja Europy toczyła się powoli? Dobre koleś, opłaciły ci się te studia. Nie mówię co lepsze co gorsze. Tylko że jak przyjdzie banda zagranicznych klechów, przekupią twoich wodzów i nagle pod przymusem robią z ciebie efektywnie niewolnika gdy przedtem byłeś wolny to naturalnie kurwa będzie z tego reakcja. Mówisz o tym kto był ważny kto nie. Polska była wielkim połaciem zaludnionej ziemi zunifikowanej w jeden naród, ale chuj. Argument ważności można po prostu podważyć Haraldem klakiem. I to, że trzeba wziąć pod uwagę narrację i stronnictwo osób opisujących wydarzenia. Nie zaprzeczam żadnemu wydarzeniu, formułuję opinie na bazie luk historii oraz wiedzy na temat zachowań i doktryn poszczególnych ugrupowań operujących w danym okresie historii. Więc możesz się łaskawie odpierdolić i iść poszczekać na inne psy.

ŁowcaRakującychHistorię

@Marsen50 Niepotrzebnie się marnowałem. Nie słowianie plemienni nie byi wolniejsi od tych feudalnych a ty znowu walisz przypuszczeniami opartymi o twoje fantazje. Nie ma żadnego historyka który twierdzi że Chrztu nie było.2 Polacy nie mogli ale byli niepiśmienni. "dowody że tak nie było" nie ma dowodów że 3000 lat temu nie było ekspresów do kawy więc musiały istnieć. 3 Nie kościół nie usuwa historii znajdź mi choć 1 przypadek. 4 Chrystianizacja była powolna Polskę chrystianizowano nawet do XV jak sądzi część historyków.5 Tak mówisz co lepsze co gorsze. Nie Polska ni była wielkim zaludnionym połaciem ziemi tu brak fundamentalnej twojej wiedzy z gimnazjum zapoznaj się z określeniem pustki osadniczej bardzo wyraźnej w Polsce. Ps idea narodów to dopiero XIX wiek. Harald Klak nie jest dobrze opisany natomiast jego biskup tak dlatego można znaleźć ślady w historii.6 "formułuję opinie na bazie luk historii oraz wiedzy na temat zachowań i doktryn poszczególnych ugrupowań operujących w danym okresie historii" Gówno masz nie wiedzę. Pozdrawiam 7 Ojej jesteś ciężkim przypadkiem widzę że kiedy nie masz argumentów i zaczynasz się wykręcać wyzwiskami ad persona. Zrobię screeny na wykłady pokażę typowego turbosa moim studenciaką. No cóż nakręcasz mi materiał będziesz miał wkład w przyszłość edukacji

Anonimowy

mam pytanie czemu jedyne co się uczymy o Polsce przed ochrsszczeniem to jak miały na imię wioski?

Mackuree

Bo chrześcijanie wtedy lubili niszczyć zapiski innych kultur niż swoja, więc niestety niewiele wiemy. Zresztą nawet dziś jest "Ajajaj, poganie, wiedźmy, szatan, zło!".

Marsen50

Słowian szczególnie nienawidzili bo ni chuja nie dało się ich przekabacić.

Fanta

Bo Słowianie byli niepiśmienni i nic więcej właściwie nie wiadomo. :)

Anonimowy

Bo przed ochrzczeniem Polacy i inne ludy słowiańskie były takimi europejskimi Murzynami, którzy mieszkali w chatkach z gówna, modlili się do drzew i ciągle się z kimś bili, bo to nadawało ich życiu sens.

Anonimowy

*bierze głęboki wdech* shitstorm is coming

Gimbo Ateista

Mieszko to najgorszy zdrajca w historii. Oddał polske watykanowi. Przez niego jesteśmy teraz katolskim ciemnogrodem. Zaprzepaścił wielką, nowoczesną, słowiańską Polskę z jej rozwiniętą nauką i tolerancją, budując zamiast tego katolski zaścianek. Powienien być wymazany z historii!

TheFabianSociety

W sumie bawi mnie fakt, że @Gimbo Ateista myśli, że przez trollowanie ośmiesza tych paskudnych POwców, globalistów, lewaków, ateuszy i każde inne zuo pod które się podszywa próbując pokazać ich głupotę, ale w rzeczywistości robi to tak źle, tak nieumiejętnie, że w konsekwencji myślę że bardziej dostaje się prawicy. To trochę jak studio yayo i inne wymysły TVPIS, które w tak żałosny sposób próbowały trollować tzw. "zwolenników tego co było", że w rachunku końcowym bardziej oberwało się PIS.

Anonimowy

Ty tak na serio

bialyczlowiek

Jesteś tak zjebany, że nie wiesz, że wtedy nie było Watykanu tylko Państwo Kościelne

Gorn211

@Gimbo Ateista @TheFabianSociety Nikomu się nie dostaje, bo gość jest po prostu słaby. I mówię to jako prawicowy ateista.

ja2012

@Gimbo Ateista @bialyczlowiek - Państwo Kościelne to bezpośredni przodek Stolicy Apostolskiej, która jest organem politycznym KK.

Anonimowy

szanuję za tą staropolską wersję

fascinating

Japonię? Wymordowała nas hiszpańska inkwizycja, nikt by się jej nie spodziewał

icywind

@MarekAstronauta Albo gdyby Wałęsa miał drugą kadencję

wardice35

@MarekAstronauta Gdyby nie zbrojna chrześcijanizacja europy to nie byłby potrzebny chrzest. Jakby nie było to kościół stworzył warunki (konflikt zbrojny), aby wymusić przyjęcie przez nas chrztu.

Krul Anon l

Bo kosciul to skuhwesyny gorsze niz masoneria, illuminati i kosmici z Omicron Persei 8

Pssst ...
Przeglądaj Kwejka po
tysiąckroć wygodniej
w nowej aplikacji

Pobierz i sprawdź

wróć do kwejka

Widzimy, że
masz iPhona
ale czym jest
twój iphone bez
nowej appki kwejka?

Pobierz i sprawdź

wróć do kwejka

zobacz opinie o nowej apce kwejka:

Ta apka odmieniła moje życie!
~ Leszek z Torunia
Dzięki nowej aplikacji Kwejka nie muszę już czytać etykiety Domestosa na kiblu
~ Janusz z Tulczyna
Hehe, śmieszny kot
~ Jakub z Sosnowca

Pobierz i sprawdź

wróć do kwejka
Pssst ...
Przeglądaj Kwejka po
tysiąckroć wygodniej
w nowej aplikacji

Pobierz i sprawdź

wróć do kwejka
0.02888011932373