Dobry wybór komentarze

Anonimowy

P*********e akurat. Po filozofii stosunkowo łatwo znaleść pracę w marketingu, planowaniu, HRce, brandingu, albo dorabiać jako coach. Sam kończyłem filozofię i nikt z mojego roku źle nie skończył, wszyscy grzeją dupy w korpo za 3000+ netto miesiecznie.

Marsen50

Przypomnę że potęgi gospodarcze jak i kulturowe takie jak Japonia, USA czy Singapur nie ukształtowały się trenując socjologów i filozofów tylko inżynierów i Ścisłowców. Przestańcie kłapać Disneyowską propagandą "Że każdy musi podążać marzeniami inaczej nie osiągnie szczęścia" bo c***a ma się do rzeczywistości, i najprawdopodobniej pęknie ci serce jak się okaże że swymi zainteresowaniami się nie najesz. Wyje*ać Filozofię i jej podobne z publicznych szkół wyższych, które marnują pieniądze podatników i kształcą przemądrzałych nierobów. A ostatnio stały się potężnymi wylęgarniami Marksizmu.

Ar2Ti2

@Marsen50 Przypomnę Ci tylko, że Ci filozofowie byli pierwszymi uczonymi i bez nich wciąż mieszkałbyś w lepiance, o ile w ogóle byś gdzieś mieszkał.

Marsen50

@patryk_dela Pierwszymi uczonymi byli architekci, kapłani i doradcy władców, a filozofowie których masz na myśli przyczynili się do elewacji cywilizacji ludzkiej wynajdując np. koło, a nie pie*doląc farmazony na greckich agorach. I c*uj to ma do tego co powiedziałem.

Ar2Ti2

@Marsen50 Dodam jeszcze, że niektórzy faktycznie chcą iść na takie, według ciebie bzdurne kierunki, bo faktycznie to lubią i ich to interesuje i w dupie mają pieniądze i kierunki przyszłościowe, bo albo są bogaci, albo po prostu "carpe diem" i takie tam.

Anonimowy

Bo po polibudzie to praca jest... zasrane koropo... dziś widziałem ofertę gdzie w benefitach wymienili prysznic w miescu pracy.... no zajebiście może jeszcze łóżka polowe postawicie... a potem zdziwko że rozwody że tylu ludzi ma depresję...

Anonimowy

Ludzie idą na polibudę bo beda mieli prace i potem po kilku latach w zawodzie depresja, ze w sumie nie do konca robi to co chcial. Brawo - tak trzymać - pod zadnym pozorem nie idz za swoimi zainteresowaniami, pasjami tylko za kasą - wtedy bedziesz szczesliwy.

Anonimowy

@PolskiTenisista To się oddaj tym pasjom. Załóż swojego bloga ze swoimi memai, zaloz kanal na youtube jak grasz w gry, albo jezeli chodzi o masturbacje to na jakieś showup dla mezczyzn.

Marsen50

Tak bardzo będziesz szczęśliwy kasując produkty na kasie po filozofii.

Anonimowy

@PolskiTenisista to znaczy, że jesteś głupim gimbozjebem bez konkretnego celu w życiu. Ale jak się ogarniesz, wyjdziesz ze świata wirtualnego, znajdziesz prawdziwych kolegów i zainteresowania to zakładając, że masz 14 lat jest szansa, że przed końcem 2020 roku jeszcze zaruchasz c:

Anonimowy

@Marsen50 No tak, bo robiąc projekty sieci wodno kanalizacyjnjenj bede bardzo szczesliwy. A prawda jest taka, ze na serio na tych niskich stanowiskach ludzie sa szczesliwi - bo sie smiejemy i zartujemy, a kierownictwo, ktore chodzi non stop wku*wione bo np. ma tamto do zlatawienia, sramto do zrobienia itd. juz sie takie szczesliwe nie wydaje.

PolskiTenisista

@Anon z góry To mam w końcu iść za moimi pasjami czy znaleźć sobie zastępcze żeby coś w życiu osiągnąć? Jesteście bardzo niekonsekwentni panowie anonimowi.

Anonimowy

A może tak niech każdy pójdzie na kierunek, który naprawdę go interesuje? Kwejkowi eksperci jak zwykle służą radą, tylko, że teraz narobiło się ludzi, którzy poszli na polibudę, bo "znajdę po tym pracę", ale kierunek ich całkowicie nie interesował i tak niestety gówno potrafią. Pracy i tak po tym nie znajdą, a nawet jeśli to będą się męczyć albo ich wyrzucą. Lepiej pójść na coś na co jest mniej ofert, ale co Cie naprawdę pasjonuje niż na coś czego i tak nie będziesz robił, bo nie lubisz.

PolskiTenisista

Ale akurat filozofia to kierunek typowo hobbystyczny rozwijający twoją osobę, ale nie przybliżający cie do znalezienia jakiejkolwiek pracy.

Anonimowy

@PolskiTenisista Ale jeśli Cie pasjonuje to idź na to. Sam nie znam się na filozofii, bo moje zainteresowania są inne. Jednak na pewno głupotą jest pójście na coś tylko dlatego, że po tym będzie praca.

TheFabianSociety

Chcesz być filozofem? Proszę bardzo. Powiem Ci tyle: git gud. Jednym z najbardziej prestiżowych kierunków na Oksfordzie to PPE (Filozofia, Politologia, Ekonomia). Skończyła go połowa Brytyjskich polityków, najlepszych dziennikarzy itp. Moja koleżanka to studiuje (z tych trzech najbardziej interesuje ją filozofia), i raczej narzeka na nadmiar, a nie na brak pracy.

BezsprzecznieNiepoczytalny

@TheFabianSociety NIEEEEE KAŻDY MUSI BYC PROGRAMISTOM 15K BO INACZEJ PRZEGRAŁ RZYCIE, TY TO ŻECZYWIŚCIE NIC NIE WIESZ, GORN DOBŻE MUWIŁ

typowyanonzspółdzielni

@TheFabianSociety Porównywanei Filozofii na Oksfordzie z np. UJOT'em. Gratuluje - to dowód, że ludzie którzy myślą że filozofia w 21.w to przyszłościowy kierunek są jednak skończonymi idiotami. Tak się składa, że Ja studiowałem w Cambridge i poziom od Politechniki Warszawskiej odbiega znacząco. Również byłem na Erasmusie w Harvardzie i świetnie - tam jeśli skończysz studia o profilu zamiatanie ulic to możesz coś osiągnąć, bo studia za granicą skończyć jest o wiele ciężej niż u nas gdzie 80% społeczeństwa może się pochwalić tytułem magistra.

Kristofff

@typowyanonzspółdzielni "u nas gdzie 80% społeczeństwa może się pochwalić tytułem magistra" - ciekawi mnie, skąd wziąłeś tą informację?

Anonimowy

1 Statystycznie ludzie po kierunku filozofii bardzo dobrze znajdują prace 2. Wiele univerkow gwarantuje swoim studentom staże i prace tak więc czasem nawet nie trzeba szukać.

piernic

znajduja prace w mcdonaldsie, a staze z uniwerkow to rozpakowywanie towaru w biedronce :)

Anonimowy

@piernic Lepsze to niż praca jako "ekspert kwejkowy".

Anonimowy

łohohołohohoho, co za gówno, wcale nie śmieszne.

Pssst ...
Przeglądaj Kwejka po
tysiąckroć wygodniej
w nowej aplikacji

Pobierz i sprawdź

wróć do kwejka

Widzimy, że
masz iPhona
ale czym jest
twój iphone bez
nowej appki kwejka?

Pobierz i sprawdź

wróć do kwejka

zobacz opinie o nowej apce kwejka:

Ta apka odmieniła moje życie!
~ Leszek z Torunia
Dzięki nowej aplikacji Kwejka nie muszę już czytać etykiety Domestosa na kiblu
~ Janusz z Tulczyna
Hehe, śmieszny kot
~ Jakub z Sosnowca

Pobierz i sprawdź

wróć do kwejka
Pssst ...
Przeglądaj Kwejka po
tysiąckroć wygodniej
w nowej aplikacji

Pobierz i sprawdź

wróć do kwejka
0.023006916046143