Historia Ameryki komentarze

Anonimowy

R+ to mój ulubiony zespół

pan Kafar

"Sometimes" war? Ile lat łącznie Ameryka nie była w stanie wojny z jakimś krajem? Podpowiem - 17 z 239 lat istnienia. 7% czasu. Wojna to ich towar eksportowy.

Medivial

(Grammar nazi voice mode on) lI RO WYWLIN AMERIKA AMEEEERIKA AMERRIKAAAAAAA IS WUNDERBAAAAAAAAAA.

Marsen50

Mmm Nie. Always War. Powiedziałbym, że gdyby nie Chiny, które dalej nie odbeknęły za swój "Wielki skok naprzód", to Ameryka pozostałaby największym nierozliczonym zbrodniarzem obecnego świata.

Gorn211

@Marsen50 xd USA podczas Zimnej Wojny zabiło mniej cywilów niż komuniści podczas jednej wojny w Wietnamie.

Marsen50

@Gorn211 1,3 miliona cywilów zabitych w wojnie z terroryzmem 600,000 cywilów w wojnie koreańskiej, rozp*****lone gospodarki. Kryzys migracyjny, obalanie dyktatorów trzymających swoje populacje za pysk, po to by powołać jeszcze bardziej totalitarne i zbrodnicze reżimy. Można wymieniać. Wiesz, że obecnie trzymają blokadę handlową Yemenu na współę z koleszkami Saudyjskimi efektywnie głodując lokalną populację?

Gorn211

@Marsen50 Chiny - 60 milionów tylko w granicach kraju. Chyba wymieniać dalej nie trzeba.

Marsen50

@Gorn211 Ty nawet nie zwracasz uwagi na to co kto pisze.

pan Kafar

Gorn, USA wspiera ponad 70% dyktatur na świecie. Jeżeli wspierasz dyktatora to wszystkie trupy są też na ich rękach. Nie możesz na przykład pomagać Hitlerowi wiedząc co robi, a jak ktoś cię złapie z ręką w słoiku z ciastkami zasłaniać się "To nie ja! To on wszystko zrobił!". Marsen może jest popieprzonym ideologiem, ale przynajmniej nie neguje zbrodni USA. Weź sobie chociażby wpisz w google "USA regime change" i zobacz w ilu krajach byli zamieszani przez lata, zobacz sobie zeznania Chelsey Manning jak operatorzy dronów strzelają sobie na lajcie do cywilów mówiąc o małych dzieciach, że "i tak wyrośliby na małych terrorystów". Jeżeli będziesz kontynuował obronę tych terrorystów to doszczętnie zabijesz swoją wiarygodność, a wiele jej już nie zostało. No tak, ale dla ciebie to nie terroryści, biali zabijający brązowych - cᏂuj z nimi, nie są biali. Blokowanie pomocy humanitarnej dla ludzi w Jemenie, który bombardują na spółkę z Arabią Saudyjską? CᏂuj z nimi, nie są biali. Wszystko się wyjaśniło, czemu lubisz Trumpa.

Gorn211

@Marsen50 @pan Kafar xddd no tak, jak rządził Obama to USA było fajniejsze?

pan Kafar

Obama jest takim samym neoconem jak republikanie. Bailout Wall Street (nikogo nie posłał do więzienia za ten scam, dużo z nich jest w administracji Trumpa włączając głównego CEO), zwiększona liczba militarnych interwencji na świecie, pro-banki, anty-regulacje, standardowy korporacyjny shill. Jeszcze 15 lat temu byłby umiarkowanym republikanem. Hell, nawet sam się tak nazwał w jednym wywiadzie i cieszył pałę jak zjеb, mimo że został wybrany jako "lewak" i ludzie oczekiwali kogoś, kto postawi się tym bogatym kuᴦwom. Nope. Barakuś jak grzeczny piesek zrobił wszystko to, co chcą.

Gorn211

@Marsen50 @pan Kafar Naucz się oznaczać. ,,bogatym ku*wom" SIĘ CH*JE DOROBILI CZEBA ICH OKRAŚĆ

Marsen50

@Gorn211 Nie, te bogate k***y składują swoje majątki w miliardach po zagranicznych bankach jak gdyby chcieli ufundować sobie budowę Sfery Dysona, zamiast wyprowadzać je z powrotem na rynek choćby konstrukcją zakładów, przez co narasta inflacja pieniądza i w rezultacie wasza ukochana klasa średnia dostaje po dupie. Trump nic nie robi żeby sprostać temu problemowi, tylko pozwala na to by ten system przebolał co najwyżej przez następne 50 lat zanim dojdzie do następnego wielkiego kryzysu. Swoją polityką zagraniczną dalej destabilizuje kraje i pogrąża je w biedzie, a następnym państwem które teraz zniszczy będzie Jemen. Niczym się narazie nie różni w tej kwestii od Obamy.

Gorn211

@Marsen50 Jak się szybko poglądy zmieniają, już jesteś lewakiem chcącym zarządzać cudzymi pieniążkami?

Marsen50

@Gorn211 Poglądy absolutnie mi się nie zmieniły. Jestem anty-kapitalistą i anty-komunistą. Chcesz by wolny rynek ci działał jak działać powinien, choćby i w waszej wolnościowej utopii to trzeba wziąć za pysk ultra bogaczy, którzy aktywnie działają na niekorzyść rynku gromadząc bogactwo i zmusić ich choćby do inwestycji, by pieniądz wracał w obieg rynku. To nie jest sytuacja czerni i bieli. Trzeba zlikwidować problem, a nie błędnie dążyć za ideologią.

pan Kafar

@Gorn211 Wierz bądź nie, ale nie jestem przeciwko bogatym ludziom samym w sobie. "Bogate kuᴦwy" to nie wszyscy bogaci ludzie, hell, moim ulubionym politykiem był Franklin D. Roosevelt, a był milionerem. "Bogate kuᴦwy" angażują się w takie występki: __________________________________________ 1) Ukrywanie pieniędzy za granicą. Kiedy my byśmy spróbowali tak unikać podatków, idziemy do więzienia - oni korzystają z pieniędzy podatników za darmo bądź ze zniżką. Ile ty rozjeździsz drogi, a ile kierowcy tirów pracujący dla korporacji? Korzystasz z cywilizacji, którą postawiliśmy za pomocą podatków - płać. I, szczerze mówiąc, bardziej niż podatki z tych pieniędzy obchodzi mnie fakt, że te pieniądze po prostu znikają z ekonomii. Niech nawet ma 0% na nie, ale niech je wyda na coś zamiast na nich siedzieć - ekonomia się rozwija, kiedy pieniądze zmieniają ręce. Dlatego lepiej jak klasa pracująca ma więcej kasy, ponieważ oni większość tego, co zarobią wydadzą inwestując pieniądze z powrotem w ekonomię. 2) Kupowanie polityków. Zwłaszcza w USA, gdzie łapówki są legalne (nazywają się "campaign contributions"). Niekiedy to już jest patologia, jak bracia Koch, którzy mają 100 miliardów dolarów i ciągle kupują republikanów, żeby dawali im cięcia podatków. Dude, jak masz 100 MILIARDÓW (9 zer) po cholerę ci jeszcze więcej?? 20 generacji po nich nie tylko nie dałoby rady tego wydać, ale prawdopodobnie mieliby nawet więcej, bo "money makes money". 3) Płacenie swoim pracownikom głodowych stawek. Patrzę tu na Walmart i Amazon. Obie firmy mają setki miliardów przychodów, Jeff Bezos został ostatnio najbogatszym człowiekiem na Ziemi. Ich pracownicy są na "food stamps", czyli podatnicy jeszcze dopłacają do największych firm na tej planecie. W przypadku Walmartu to już w ogóle kosmos, bo te kupony ci pracownicy wydają właśnie w Walmarcie....Ja p*****lę, dosłownie brak słów. 4) Przekręty finansowe. Cały kryzys w 2008 stał się właśnie przez nie. Banki inwestycyjne jak Goldman Sachs opychały naiwnym klientom tak zwane "subprime mortgage packages", czyli hipoteki o zwiększonym ryzyku. Kupili im potrójne A noty, obiecywali klientom, że będzie zajebioza i będą bogaci, a jak tylko wyszli przez drzwi stawiali przeciw nim. Sprzedawali gówniany produkt mówiąc, że jest dobry a potem stawiali pieniądze na to, że to co ci sprzedali upadnie. To się nazywa "oszustwo" i idzie się za to do więzienia. Except nikt nie poszedł, a Obama ich wyciągnął za pieniądze podatników, mimo że splajtowali swoje firmy jak bańka w końcu pękła. Kiedy bogaci są przeciwko socjalizmowi mają na myśli "kiedy klasa średnia czerpie z niego korzyści". A tutaj, kapitalizujesz zyski, socjalizujesz straty, s*******asz z pieniędzmi, opłacało się dać Baraczkowi pieniążki na "kampanie". Do ludzi jak Gates i Zuckerberg nic nie mam, nie angażują się w żadną z tych czynności.Taka różnica między bogatymi a "bogatymi kuᴦwami". Zarób uczciwie i płać podatki jak my wszyscy i nie mam do ciebie absolutnie nic, jesteś super.

damwie1987

czemu ja to zaśpiewałem jak nie wiedziałem od razu że chodzi o Rammsteina ?o.O

Anonimowy

Opisz historię polski: hmm bieda?

Anonimowy

Coca cola, Hamilton Sometimes war

Anonimowy

USA = Rosja = naczelni terroryści Świata. Tyle, że ćwierćmózgom nie przeszkadza jak Amerykanie mordują cywilów, bo przecież robią to pod płaszczykiem demokracji. Polacy uważają się za wielkich przyjaciół z Amerykanami, a prawda jest taka, że jesteśmy dla nich tylko rynkiem zbytu i podnóżkiem. Gdyby Nas najechała Rosja, to palcem by nie kiwnęli, ale idioci dalej wierzą w wspaniały sojusz.

Gorn211

USA i w Wietnamie, i w Korei bronili prawowitych rządów, które rozhuśtała komunistyczna rewolucja, Afganistan sam zaatakował USA, KRLD dalej jest w stanie wojny z Koreą Płn, w Syrii rządziło Daesz, które trzeba było uznać za kraj (co nie znaczy dać mu prawa międzynarodowe) i jako NATO zaatakować (uznanie powodowałoby, że można by jak w przypadku Al Kaidy i ich powiązań z Talibami, powołać się na artykuł 5). Pozaprawne było działanie w Iraku, bo Bush był głupi. Gdyby był mądrzejszy, to by wywołał tą wojnę w zgodzie z prawem. A Libia to efekt głosowania RB ONZ, gdzie Rosja i Chiny nie sprzeciwiły się atakowi (który jeśli dobrze pamiętam został podjęty z inicjatywy Sarkozy'ego). Dobrze się zastanówmy, czy wolimy żeby na świecie było USA które jak trzeba to skopie tyłki, które nie ukrywajmy skopania potrzebowały, czy Rosję z Chinami i ich wersję "praworządności" i bezwarunkowego wspierania dyktatorów (Zachód jednak zawsze żąda przynajmniej pewnej demokratyzacji).

Murgraht

@Gorn211 co nie zmienia faktu że USA ma na sumieniu sporo zbrodni, no ale kto pozwie hegemona światowego... Chyba wszyscy wiedza że USA ma nas za "sojuszników" tak długo jak im się to opłaca, oni stosują się do Brytyjskiej doktryny mówiącej ze w polityce są TYLKO interesy. A prawda taka też że od dawna nie było takiej wielkiej, porządnej wojny na której koniunktura USA mogłaby się wzbogacić.

Anonimowy

@Gorn211 A ja wolę, żeby każdy kraj sam o sobie decydował, a nie decydowało za niego p******eni Gringos. Podejrzewam, że ludzie z Syrii, Iraku itp., wiele by dali, żeby wróciły się czasy dyktatorów, przynajmniej mogli bezpiecznie do sklepu wyjść, a teraz co? A zapomniałem, że przecież teraz tam nie ma sklepów, bo jebani jankesi wszystko z ziemią zrównali. Jak jankesi są takimi bohaterami, to niech biorą odpowiedzialność za swoje czyny m.in wypłacają odszkodowania mieszkańcom Wietnamu, którzy rodzą się z deformacjami po użyciu przez amerykanów broni chemicznej, albo niech biorą do siebie uchodźców z Syrii i innych krajów, które obrócili w perzynę. USA od dawna stara się podpalić Europę - prowokacja w Gruzji, sposnorowanie rozrób na Ukrainie, bo ten bandycki kraj musi prowadzić wojny, żeby nie zbankrutować. A powiedz mi Gornie, gdzie są bomby atomowe Husseina? Ukrył je u Ciebie w dupie? Bo jakoś do tej pory ich nie znaleźli.

Gorn211

@Murgraht Szkoda tylko, że wygląda to na zasadzie: ZSRR/Chiny/Wietnam mordują dziesiątki milionów ludzi - no źli są no, niedobrze USA zabiło przypadkiem cywila - ŁOJEZU WIELCY OBROŃCY ŚWIATA NICZYM SIĘ NIE RÓŻNICIE OD KOMUNISTÓW ZABIJACIE NIEWINNYCH LUDZI DLA ROPY ŁOJEZUUUU Tymczasem gdy USA nie interweniuje to jest - ŁOJEZU ZEZWALACIE NA DYKTATURĘ I ŚMIERĆ LUDZI BO CO? BO PEWNIE ROPY NIE MAJĄ!!!!

Murgraht

@Gorn211 no sorry ale USA wbija tam gdzie im się opłaca. Do Kima wbiliby też chętnie, jakby im Xi Jinping nie stał na drodze.

Gorn211

@Anonimowy o jezu jaki bełkot. Hussein nie miał atomówek, ale bardzo sowicie traktował ludzi gazami bojowymi. Sponsorowanie rozrób na Ukrainie? A no tak, rosyjskie mundury można kupić w każdym sklepie z mundurami... Odszkodowania dla Wietnamczyków. I tutaj się już całkowicie pogrążyłeś. USA w Wietnamie wraz z wszystkimi innymi krajami sojuszniczymi w sumie jest winne śmierci 65 tysięcy cywili, głównie przypadkiem. Wietnam Północny i Wietkong. DWA KU*WA MILIONY.

Gorn211

@Murgraht Ale jak to, pszecież Kim nie ma ropy!!!!!!!

Murgraht

@Gorn211 tutaj chodzi o coś ważniejszego niż ropa... Trzeba pokazać kto ma największego kuta.. guzik na świecie!

Gorn211

@Murgraht Nawet jeśli to co złego byłoby w interwencji w Korei Północnej? Jak zainterweniowali poprzednim razem wspomagając Południe to dzisiaj Korea Południowa jest światowym mocarstwem z wysokim standardem życia. Zresztą tak samo ja w Europie Zachodniej i Japonii. W sumie to wszędzie gdzie Stany wygrały jest dobrobyt a tam gdzie wygrali komuniści to aż się nie chce żyć. Życzyłbym Korei Północnej interwencji USA, ale niestety Chiny wolą tam dyktaturę.

Anonimowy

@Gorn211 Ty jesteś niedorozwinięty? Obama sam przyznał, że finansowo wspierali Majdan. A czym k***a USA traktowało ludzi w wietnamie? Perfumami? Słyszałeś o czymś takim jak "Agent Orange"? I nie k***a, to nie były pomarańcze. Dobra, kończę tę dyskusję, bo z sekciarzem nie da się gadać, On już nic nie widzi poza swoim Panem - USA. Idź im obciągnij, tylko do tego się nadajesz.

Gorn211

Ale może niech ta dyskusja ma jakiś poziom, co? Bo z Murgrathem da się dyskutować, ale pan anon jest bardzo niemiły. Nie mówię, że USA jest święte, ale porównywanie ich do Rosji to jak porównać Kubę Rozpruwacza do Mao Zedonga

Murgraht

@Gorn211 no ja właśnie nie mam nic do interwencji u kraju Kima, szkoda mi tych ludzi, ale tak długo jak Xi Jinping nie pozwoli tak długo Trump może sobie na twitterze pozorować siłę.

Anonimowy

@Gorn211 Ach znowu gorn i jego mądre teorie na temat świata. Jasne, że można stawiać znak równości miedzy USA a Rosją bo obydwoje jak napisał anonim to terroryści.

Gorn211

@Felix17 To teraz z równym przekonaniem powiedz, że równie fajnie jest żyć w Wietnamie, Korei Północnej i Rosji co w USA, Japonii i Korei Południowej.

Marsen50

@Gorn211 Nie ma żadnego państwa, które skorzystało na interwencji Amerykanów po II WŚ. Tego faktu nie możesz bagatelizować.

Gorn211

@Marsen50 Korea Południowa? Gdyby USA wygrało w Wietnamie czy Korei Północnej to też by skorzystały.

Marsen50

@Gorn211 Ta, wielkim kosztem Korei Pn. która zaszczuta groźbami USA dopuściła się do szaleństwa i ludobójstwa. Tak jak skorzystała na tym Libia, Irak czy Syria, a w konsekwencji cała Europa?

Anonimowy

@Gorn211 Tak bo kapitalizm przeniósł wyzysk człowieka z własnego kraju do krajów biedniejszych, a w gospodarkach centralnie planowanych wyzysk jest wewnątrz państwa. Łłłłłaaaaaałłłł wielka różnica huehue :D

Marsen50

@Felix17 Odwieczna prawda jest taka, że między komunizmem a kapitalizmem istnieje tylko różnica tego kto rządzi.

Gorn211

@Marsen50 Gdyby nie USA (wspierające legalny rząd Korei) to cały półwysep wyglądałby jak Północ. Czy w Libii, Iraku i Syrii USA zapanowała jak w Korei Południowej i Japonii? Nie. @Felix17 o nie, kolejny ziomek piszący na komputerze, że kapitalizm jest zły.

Anonimowy

@Gorn211 A powiedz, że kapitalizm jest dobry. hehe

Anonimowy

@Gorn211 O jaka poprawna odpowiedz, brzmisz jak rasowy polityk.

Marsen50

@Gorn211 Albo cały półwysep wyglądałby jak południe, albo przyjęli by sobie politykę gospodarczą Chin i jakoś tam sobie by radzili. To, że Korea Pn wygląda jak wygląda jest efektem ogromu sankcji i gróźb jakimi została nałożona, jest wynikiem nalotów napalmu kompletnie rujnujących farmy, wioski, manufaktury, czyli na wskutek wojen i działań powojennych przez zewnętrzne siły.

Gorn211

@Marsen50 Cały półwysep wyglądałby jak południe gdyby Stany cały zajęły.

Marsen50

@Gorn211 Ale nie zajęły, dostały wp*****l, a naród łaknący wolności od stuleci podzielił się na mordercze więzienie i na poligon w razie gdyby północnym coś odp*****liło.

Gorn211

@Marsen50 Za więzienie możemy dziękować jedynie Chinom. Na poligonie lepiej się żyje niż w Polsce.

Marsen50

@Gorn211 Nope. Możesz dziękować wyłącznie imperialistycznemu Pax Americana i obsesji na punkcie zakładania swoich państw satelitarnych na granicach państw które się owej Ameryce nie podobają. Chiny i ZSRR niezależnie od ustroju panującego by w owych państwach zachowały się kompletnie zdrowo na umyśle przeciwstawiając się ingerencji Amerykanów na półwyspie tuż obok ich pieprzonych granic. Od Polski się odp*****l bo nie o niej mowa. Sankcje, groźby i wyniszczająca wojna, dzięki którym Korea Płn zamieniła się w wygłodzone dzikie zwierze jest wyłącznie winą Ameryki.

Anonimowy

@Marsen50 Dobra Marsen daj spokój Gorn nie patrzy trzeźwo na świat tylko ocenia go przez pryzmat gorsze zło vs lepsze zło.

Gorn211

@Marsen50 Bełkot i tyle. Gdyby Chiny nie pomagały chcącej obalić legalny rząd komunistycznej zawierusze to Stany by po prostu zajęły obszar całego półwyspu i cały półwysep wyglądałby jak Korea Południowa i Japonia. Happy End. No ale pie*dolone Chiny wszystko zepsuły.

Okohuda

@Gorn211 Przestań człowieku pisać głupoty i bagatelizować zdania innych. USA podczas swojego istnienia aktywnie zajmowało się mordem na Indianach i odbieraniem cudzych terytoriów w Ameryce. Ale to tyle jeśli chodzi o ich sprawy wewnętrzne ponieważ to o robili po II Wojnie to inna sprawa. Dokładnie po II Wojnie Światowej USA doprowadzało do mordów w mniej lub bardziej bezpośredni sposób. (Destabilizacja Wschodu której konsekwencjami było powstanie 190472142 grup terrorystycznych, używanie napalmu na wietnamskich cywilach lub nawet teraz bombardowanie syryjczyków. Że o Hiroszimie i Nagasaki nie wspomnę). Oprócz tego współpracowało z totalitarnymi rządami (Wietnam Południowy, Izrael) i pomagało właśnie Izraelowi. Tyle wystarczy? Chcesz więcej dowodów na to że USA to nie mniejsi mordercy niż Stalin? Weź człowieku w końcu ogarnij kilka faktów historycznych, będąc takim krajem jak USA NIE DA SIĘ NIE BYĆ ZBRODNIARZEM.

Gorn211

@Okohuda Indianie - wymordowani głównie przez Hiszpanów i Brytyjczyków. Zresztą sami nie byli święci. Destabilizacja Wschodu - pomagasz Arabom pokonać inwazję ZSRR, a oni w podzięce atakują cię twoim własnym sprzętem. Wietnam - Ofiary cywilne USA - 65k, ofiary komunistów - 2 miliony Atomówki - ocaliły więcej istnień niż zabrały. Wietnam Południowy i Izrael - milion razy mniej zbrodnicze niż komunistyczna/arabska alternatywa.

Okohuda

@Gorn211 Jeszcze raz powtórzę doucz się. Jest jakaś różnica między Indianami w Ameryce Południowej a tymi w Północnej (podpowiem Ci że ci z północnej mieli do czynienia niemal tylko z USA). I chyba się nie rozumiemy w kontekście destabilizacji Wschodu. ZSRR miało JEDNĄ interwencję w Afganistanie w czasie gdy USA było w Afganistanie, Syrii, Pakistanie, Iranie, Iraku i czego tylko dusza zapragnie jeszcze! Nie było tam żadnej obrony przed ZSRR ponieważ nie było żadnego ZSRR w czasie gdy USA walczyło o "demokracje" w krajach Bliskiego Wschodu. Po raz kolejny polecam chociaż na wikipedie spojrzeć. Widzę dodatkowo że nie rozumiesz słowa "straty". Straty oznaczają że dana strona straciła coś. W tym przypadku Wietnam Południowy stracił 2 000 000 cywilów, a jeśli połączymy to z faktem że rząd Południowego miał zerowe poparcie wśród cywilów (obywatele "demokratycznego" Wietnamu walczyli przeciwko Ngô Đình Diệmowi) to równie dobrze sama strona amerykańska mogła ich powybijać (co najpewniej zrobiła). Zdradzę Ci pewien sekret - gdyby Niemcy opracowały bombę wcześniej, spuścili je na Anglię bo "wojnę trza wygrać" po czym USA i ZSRR mimo to docisnęło i wygrało wojnę to dziś byśmy słyszeli o "zbrodniczych, niepotrzebnych bombach". Ale pomijając kto to zrobił to warto zaznaczyć że było to potrzebny tak że wcale. Mniej więcej w tym samym czasie wojska ZSRR w ciągu miesiąca pokonały ponad milionową Armię Kwentuńską, ostatnią dużą jaka pozostała Japonii, właśnie to spowodowało wygranie wojny, atomówki to jakieś nieporozumienie. I aż mnie boli gdy widzę jak ktoś broni rządu Ngô Đình Diệma, po prostu widzę przed sobą debila nieznającego historii. On sam torturował i mordował opozycję, w rządzie szerzyła się korupcja i nepotyzm podczas gdy kraj tonął w biedzie (większej biedzie niż w Wietnamie Północnym). Jakbym wspomniał o licznych represjach względem Buddystów (on sam był Katolikiem) czy takim totalitarzmie jaki panował w tym "wolnym" kraju to byś Ci się mózg od nadmiaru informacji przegrzał. Grunt powiedzieć że ten człowiek był takim hujem że nawet wojskowi go nienawidzili i dołączali do partyzantki. Ten Izrael to pominę milczeniem, nie mam słów by opisać taką głupotę i naiwność, to jest szczyt wszystkiego. Tak swoją drogą to robisz postępy, teraz nie z jednego a z dwóch kont dajesz sobie plusy xD

Marsen50

@Gorn211 W naturalnym obronnym interesie geopolitycznym Chin było pomaganie komunistycznej zawierusze przeciwstawiającej się Amerykanom. Korea nie ma żadnych bogactw naturalnych, żadnych strategicznych szlaków handlowych, i jedyne co ma to granica z Rosją i Chinami. To Ameryka stworzyła Koreę Północną w jej obecnej formie, a nie Chiny. To nie jest wina Chin, że Amerykańce interweniowali w wojnę. Przestań pierd*lić głupoty i wrzeszczeć "A co gdyby."

Gorn211

@Okohuda @Marsen50 Nie możecie po prostu wprost powiedzieć, że popieracie komunizm i ZSRR?

Marsen50

@Gorn211 Czy gdyby ZSRR i Chiny były państwami anarcho-liberalnymi a efekt byłby ten sam to byliby ułaskawieni i wina należałaby do Ameryki?

Marsen50

@Gorn211 Nie, przypuśćmy, że efekt byłby taki sam. Bo to mogłaby być ultra imperialistyczno-kapitalistyczna Polska granicząca z Koreą i z jakiegoś powodu mocno rywalizująca z Ameryką, to myślisz, że dałaby Ameryce utworzyć sobie państwo satelitarne na półwyspie z bazami tuż przy swojej granicy?

Gorn211

@Marsen50 Nie, zaatakowałbym państwo bo przeszkadzają mi jego sojusznicy, a potem zwaliłbym winę za ludobójstwa i obozy na tych sojuszników bo mogło ich nie być. Tak samo winę za holokaust ponoszą żydzi bo jakby ich nie było to by ich nie zabijali.

Marsen50

@Gorn211 Holokaust odbył się przede wszystkim dlatego, że Niemcy były zadłużone w c**j, a potem doszły jeszcze wydatki wojenne, a Żydzi byli bogaci. Myślisz, że Żydówkom szperali po pizdach za klejnotami bo byli zboczeni? Gazowali i przetwarzali żydów wyłącznie przez swoją niemiecką skrupulatność i efektywność? Himler tak ganiał za Masonami przez czystą nienawiść i nieufność do tajnych zgromadzeń? Nie. Był przekonany, że są spadkobiercami templariuszy i chciał pozyskać ich skarb na rzecz Rzeszy. A to Chiny się pierwsze wpierdzielili w konflikt u swoich granic czy Amerykanie? Wiesz Dlaczego Białoruś i Ukraina w ogóle istnieją?

Gorn211

@Marsen50 Ale w dupie to mam, nie możesz zabić sąsiada bo nie zrobił przerwy między waszymi płotami.

Marsen50

@Gorn211 Chiny broniły Korei PN. To Amerykanie poszli wyburzyć sklep na drugim końcu ulicy by zrobić sobie proste przejście do parku. A potem zmaltretowali właściciela sklepu po tym jak na miejscu zjawiła się policja.

Gorn211

@Marsen50 Korea Północna zaczęła, i to brutalnie. Chiny broniły młodszego brata, który pobił kolegę i schował się za bratem przed rodzicami kolegi.

Marsen50

@Gorn211 To była sprawa między Koreańczykami, jednym narodem. Żadne z mocarstw nie musiało interweniować. Zainterweniowało jedno i wyszło tak, że dostało w dupę. A żeby się k***a jego mać odgryźć wymusili globalne sankcje i kompletnie zrujnowali oblicze Korei PN swoją ultra agresywną propagandą, skazując ich na głód i cierpienie. Kto tu jest większym zbrodniarzem? Gdyby w Polsce zapanował ustrój, który Amerykanom by się nie podobał i zrobiliby to samo z Polską, to też byś mówił, że to wina X mocarstwa, które się za nami wstawiło?

Gorn211

@Marsen50 Gdyby w PRLu wybuchł kapitalistyczny bunt który wsparłyby Stany podczas gdy po stronie PRLu stoi ZSRR? Jeszcze jak.

Marsen50

@Gorn211 Czyli masz to w dupie, że Polska zostałaby przepołowiona na pół i jedna strefa stałaby się kompletną patologią w której by ginęły tysiące Polaków z głodu, bo wystraszone władze robiłyby wszystko byle tylko nie było powtórki ze strony Ameryki, Zamiast po prostu dać PRL-owi samemu się rozwiązać. Nie wiem, choćby taką k***a Solidarnością i bankructwem państwa zmuszającym owe państwo do reform? Jak to było też z Chinami? Jak to było z ZSRR? Jak to ewentualnie mogłoby być ze zjednoczoną Koreą?

Gorn211

@Marsen50 Myślenie za zasadzie ,,czemu ci powstańcy walczyli w Warszawie, jak mam tu w podręczniku napisane, że wojna się w maju skończyła? Nikt im nie powiedział, że się kończy już w maju? Czemu nie poczekali?"

Okohuda

@Gorn211 Do jest śmieszne. Nawet nie odniosłeś się do tego co napisałem. Ja nie bronię Komunizmu i ZSRR, to Ty bronisz USA zwalając każdą jedną winę na ZSRR i umniejszając Komunizmowi pod każdym jednym względem podczas gdy ja próbuję wytłumaczyć Ci gdzie się mylisz.

Anonimowy

Amerika ist wunderbar

Gorn211

Niemcy - piwo, sometimes war Polska - kompot, sometimes war Rosja - wódka, sometimes war Czechy - knedliki, sometimes war Francja - wino, sometimes surrender Japonia - sushi, sometimes war Chiny - ryż, sometimes war

Murgraht

@Gorn211 Unia Europejska - socjal, sometimes zamach terrorystyczny.

Anonimowy

@Murgraht Tak, a gdzie ta unia organizuje ataki?

Murgraht

@Gorn211 jako postępowy Zachód zamachy sa przeprowadzane na własnych obywatelach. Tego się nikt nie spodziewa.

Pssst ...
Przeglądaj Kwejka po
tysiąckroć wygodniej
w nowej aplikacji

Pobierz i sprawdź

wróć do kwejka

Widzimy, że
masz iPhona
ale czym jest
twój iphone bez
nowej appki kwejka?

Pobierz i sprawdź

wróć do kwejka

zobacz opinie o nowej apce kwejka:

Ta apka odmieniła moje życie!
~ Leszek z Torunia
Dzięki nowej aplikacji Kwejka nie muszę już czytać etykiety Domestosa na kiblu
~ Janusz z Tulczyna
Hehe, śmieszny kot
~ Jakub z Sosnowca

Pobierz i sprawdź

wróć do kwejka
Pssst ...
Przeglądaj Kwejka po
tysiąckroć wygodniej
w nowej aplikacji

Pobierz i sprawdź

wróć do kwejka
0.033578157424927