Chiny komentarze

Soviet Anonymous

Qwa naprawdę nie rozumiem tego bulu dupy w komentarzach: 1. To jest mem 2. Gospodarka Kapitalistyczna to wolnorynkowa a Socjalistyczne ma rynek upaństwowiony... W momencie w którym chiny mają podatek 75% to znaczy że gospodarka jest 2 75% socjalistyczna 3. Co wy pleciecie o komunizmie? Komunizm to utopia nie mająca nic z gospodarką, trzeba być naprawdę deklem aby nie rozróżniać Komunizmu od Socjalizmu 4. Nikt z was nie podał żadnego argumentu więc trudno mi było się kłócić xD

Liber

@dawid-wojacki W Chinach i tak państwo ma pełną kontrolę nad rynkiem i nic nie obroni niby kapitalistycznych firm, jeśli KC zadecyduje inaczej. To jest rodzaj komercjalizacji, nie prywatyzacji mówiąc skrótem myślowym. Tzn. państwo oddało rynek pod zarządzanie prywatnych właścicieli, ale to państwo chińskie jest nadal jego właścicielem w znacznie bardziej dosłownym sensie niż ma to miejsce w UE, czy USA.

Anonimowy

W polsce jest wiele bardziej socjalistycznie niz w chinach

Anonimowy

Zdajesz sobie sprawe ze w domokracji, ktora obecnie mamy podatki nigdy nie beda wynosic 85%? Na memie jest komunizm ktory nie jest demokracja, wiec co kurwa do czego... Jak mnie irytuja takie zlote mysli wziete z dupy.. (Dla jasnosci chvj w dupe demokracji)

ooscaritoo

@makaron661ba Właśnie coś koło tego te podatki u nas wynoszą. Prowadzisz działalność i płacisz składki na ZUS, podatek VAT, podatek dochodowy. Potem wydajesz zarobioną kasę i znów płacisz od wszystkiego VAT, akcyzę od paliwa, podatek PCC jak cokolwiek od kogoś kupisz, podatek od darowizny, jest jeszcze dodruk pieniądza powodujący spadek jego wartości (ukryty podatek). Jak to wszystko zsumować to siły nabywczej pieniądza zostaje właśnie 17-20% tego co wypracowałeś. Potem się pewnie dziwisz, że Cię nie stać np. na budowę domu, podczas gdy każda część składowa tej budowy (praca, produkcja materiałów, transport, projekt, działka) są objęte ww. podatkami za które bulisz. A w Chinach rynek nie jest nawet w 1/3 tak kontrolowany jak w Europie, m.in. dlatego wszyscy tam produkują. Więc i mem i twoja wypowiedź nie mają sensu.

Liber

@makaron661ba Nie wiem skąd wziąłeś 85%, ale: 1.W komunizmie w ogóle nie ma własności prywatnej. 2.Podatki to NIE JEST kradzież tak długo, jak kraj nie zmusza Cię do tego żebyś w nim przebywał. Podatki to opłata za działalność państwa. Infrastrukturę, służby, wojsko, system prawny, czy szerzej: kulturę i cywilizację. Bez państwa i prawa, nie miał byś nawet tego co jest. Poza kilkoma państwami, które nie pozwalają opuścić swoich ziem (KRLD, Erytrea, nie wiem czy ktoś jeszcze), reszta z nich działa na konkurencyjnym rynku, gdzie za lepszy towar płaci się większy udział w swoich zyskach. W Rosji PIT jest chyba liniowy i wynosi bodajże 13%. VAT jakoś podobnie ze zróżnicowaniem dopiero na towary importowane. Nic tylko tam zaczynać biznes, prawda? A jednak nie, bo Rosja jako państwo jest znacznie bardziej niewydolna niż Polska, nie mówiąc o Niemczech, czy nawet Francji. W Norwegii masz wysokie podatki, ale państwo jest bogate złożami. Francja która ma prawie 2-krotnie wyższy CIT niż Wielka Brytania, w 2017 zaliczyła prawie dwukrotnie wyższy wzrost PKB, bo firmy w WB powoli się przenoszą do krajów, które w UE pozostają, bo te dają im wolny przepływ kapitału i towarów w znacznie większym rynku, który ma większy potencjał wzrostu niż WB i to z kilku powodów. To jak z mieszkaniem pod wynajem: Bliżej centrum, w ładniejszej okolicy, bliżej węzłów komunikacyjnych = wyższa cena.

makaron661ba

@ooscaritoo Jedna mała różnica w Chinach za zdradę stanu korupcje złodziejstwo a'la Waltz jest KS który jest wykonywany przez powieszenie :)

bozo1209

@Liber ciocia wikipedia mówi, że z Erytrei można wyjechać po odsłużeniu woja. Inna sprawa, że wojsko może trwać do 70 roku życia

Liber

@bozo1209 No właśnie nie pamiętałem, czy to Erytrea, czy Etiopia. Ich polityka międzynarodowa mnie zawsze trochę myli.

Ar2Ti2

Chiny są dość kapitalistyczne, ale i tak kontrolują dość mocno swój rynek, pozwalają różnym firmom i korporacjom swobodnie u nich działać o ile te korporacje nie podważają autorytetu władzy w chinach.

Plebs85

Akurat kapitalizm w Chinach ma się dobrze. Sam z nimi handluje i paru znajomych 'socjalistów' zdążyło się mnie już spytać czy nie mam wyrzutów sumienia, że pracują w takich warunkach.. Na co akurat mam już utartą odpowiedź :D 'Jak za socjalizmu mieli labę to 50 mln zginęło z głodu. Teraz ich nikt nie zmusza do roboty. Ci biedni robotnicy w sporej mierze przyjeżdżają z zachodnich prowincji. Mają wybór: zbijać bąki jak wcześniej i dalej głodować, lub jechać nad wybrzeże i się dorabiać. To socjalizm przyczynił się do głodu w ChRL a kapitalizm (mimo protestów 'aleterglobalistów') ich z niego wyciągnął.. A, że socjaliście mają nakładane w głowach, że dobrobyt bierze się z podatków i dotacji, to już nic nie poradzę. Ps. robotnicy w głównej fabryce u których się zaopatruję, dostają po 600-800$/m-c. Z tym, że na obiad nie muszą wydawać 10-20zł.

Anonimowy

Deal with them

Anonimowy

Chiny są bardziej kapitalistyczne mimo komunizmu niż większość państw zwanych "kapitalistycznymi".

Wygryw.jpg

no, szkoda tylko że swoją potęgę budują na skrajnym wyzysku chińskiego Kowalskiego i totalnej wyjebce na ekologię, a prawa człowieka znaczą tam tyle co komentarze na kwejku. mają to w dupie.

Anonimowy

powinna być polska flaga tutaj

Anonimowy

Tiaaa bo tutaj nie ma kapitalizmu... Wcale nie rzadzi pieniadz i wcale nie obowiazuja prawa wolbego rynku... A no tak, przeciez rzad daje socjal wiec na pewno jest komunizm xD

Murgraht

@BezsprzecznieNiepoczytalny gospodarczo to fakt, ni to kapitalizm ni to komuznim, ale w każdej innej dziedzinie życia komunizm ma się dobrze.

Murgraht

@BezsprzecznieNiepoczytalny @Uległy piesek ale nadal totalitaryzm. Poza tym nie przesadzajmy z tym wolnorynkowym.

Pssst ...
Przeglądaj Kwejka po
tysiąckroć wygodniej
w nowej aplikacji

Pobierz i sprawdź

wróć do kwejka

Widzimy, że
masz iPhona
ale czym jest
twój iphone bez
nowej appki kwejka?

Pobierz i sprawdź

wróć do kwejka

zobacz opinie o nowej apce kwejka:

Ta apka odmieniła moje życie!
~ Leszek z Torunia
Dzięki nowej aplikacji Kwejka nie muszę już czytać etykiety Domestosa na kiblu
~ Janusz z Tulczyna
Hehe, śmieszny kot
~ Jakub z Sosnowca

Pobierz i sprawdź

wróć do kwejka
Pssst ...
Przeglądaj Kwejka po
tysiąckroć wygodniej
w nowej aplikacji

Pobierz i sprawdź

wróć do kwejka
0.025813102722168