Wow, jestem pod wrażeniem tego cosplayu

0
00:00
00:00
36 / 13
Zgłoś

Aby dodać komentarz zaloguj się proszę.

Komentarze:

  • Anonimowy

    ︀【≽ܫ≼】 ︀➯ www.n︀a︀k︀e︀d︀-︀g︀i︀r︀ls︀.︀o︀n︀l︀i︀n︀e︀/c/track/l/kwejk/2527641

    0
  • -gitarzystka-

    Reguła 5 sekund, to prawda. Nie chodzi o to, że bakterie w ogóle nie zdążą wejść, tylko o to, że nie zdąży ich wejść na tyle dużo, aby móc wywołać zakażenie.

    -11
  • natalia_kapel

    @-gitarzystka- tak, ale jesli przy 5 sekundach nie bedzie mikroorganizmow na tyle szkodliwych, by spowodowac zakazenie, to i po 2 godzinach tez nagle nie wywolaja one zakazenia. Czyli ta regula to nieprawda - bo nie ma takiej zasady. Liczy sie rodzaj mikroorganizmow, a nie czas. W badaniu naukowym, ktorego podsumowanie czytalam badana ilosc bakteri na roznych powierzchniach wzgledem czasu ich transferu; wnioski: liczba nie zalezala od czasu, czyli mit obalony. Ewentualny (dosc niski) wplyw mial rodzaj powierzchni (na dywanie, ktory jest porowaty, bylo wiecej niz na kafelkach/panelach/blacie bo ciezej utrzymac czystosc dywanow). Tak jak mowie - jesli upusci sie jedzenie na powierzchnie, na ktorej byl wczesniej surowy kurczak albo stare mieso na mniej niz 5 sekund, mozna dostac zakazenia, a jesli upusci sie jedzenie na wczesniej wyczyszczona powierzchnie, to i po dluzszym czasie nic sie nie stanie. Ja szczerze mowiac nawet nie wiem jakim cudem ktokolwiek dal grant na to badanie naukowe. Wyniki byly tak oczywiste, ze ja mam nadzieje, ze nie badal tego nikt powyzej licencjatu. Ja obecnie badam sterylnosc pomieszczen. Wystarczy dotknac plytka agarowa powierzchni. Nie potrzeba nam 5 sekund - jedno dotkniecie wystarczy:)

    4
  • DonKori
    DonKori 9 lat temu Odpowiedz

    I tak reguła 5 sekund nie obowiązuje, jak się ma psa, który uznaje regułę 2 sekund.

    edytowano: 9 lat temu
    26
  • Sandro de Vega

    Akurat to z żarówkami to cześciowo prawda. Mianowicie jak żarówki energooszczędne trochę będą włączone to zużywają mniej prądu. Więc taniej jest nie wyłączać niż np włączać i wyłączać co każde wejście do pokoju.

    0
  • Atres
    Atres 9 lat temu Odpowiedz

    Nie sądzicie że ciekawsze byłyby potwierdzone mity?

    11
  • natalia_kapel

    @Atres sa i mozna je przeczytac! Wystarczy poszukac publikacji naukowych na odpowiedni temat:) a jak komus sie nie chce bawic w rozszyfrowywanie zargonu naukowego i dlugie opisy metod, zawsze mzna siegnac po jeden z licznych magazynow popularno-naukowych:)

    0
  • robert-rezon

    "W powietrzu w oponach jest zbyt mało tlenu" a co oni to jakąś specjalną mieszankę w te opony pompują? Tu chodzi bardziej o to że nie ma jak wypuścić powietrza przez wentyl, poza tym jest tam duże ciśnienie więc nie ma jak zaczerpnąć powietrza. Jakby mieć jakiś reduktor jak akwalungu toby dało radę.

    3
  • Anonimowy

    https://www.youtube.com/watch?v=G3gflBf1IJk obejrzyj od 3 minuty i nie powtarzaj więcej głupot, że żarówki pobierają więcej prądu zaraz po włączeniu.

    2
  • trzydeski

    Tradycyjne żarówki pobierają zdecydowanie więcej prądu podczas włączania, niż później. Dzieje się tak dlatego, że opór elektryczny włókna rośnie z temperaturą. Zaraz po włączeniu włókno jest zimne i ma niski opór, dopiero w miarę nagrzewania maleje do docelowej wartości.

    -2
  • maniiiek

    @trzydeski To chyba mniej skoro opór jest niski?

    -5
  • Anonimowy

    Obejrzyj k***a jeden z drugim ten podlinkowany filmik. Widać jak byk, że żarówki NIE POBIERAJĄ więcej prądu w fazie rozruchu. Ja wiem, że trudno się przyznać do błędu ale do cholery masz wszystko nagrane wraz z pomiarami więc proszę nie wqurwiaj.

    -1
  • maniiiek

    @up nie muszę oglądać żadnych, p*****lonych filmików żeby wiedzieć iż im mniejszy opór tym mniejszy pobór prądu. Naucz się durniu ze zrozumieniem czytać analfabeto....

    -1
  • gshehoo
    gshehoo 9 lat temu Odpowiedz

    @maniiiek Szanowny kolego, zanim zaczniesz wyzywać innych od analfabetów, proponuję powtórzyć sobie prawo Ohma, które mówi, że prąd jest odwrotnie proporcjonalny do oporu, a co za tym idzie, gdy opór rośnie to prąd maleje (co zresztą jest intuicyjne). @Anonimowy ok, obejrzałem filmik i gościu mnie nie przekonuje. @trzydeski dobrze napisał (z wyjątkiem ostatniego zdania, opór ROŚNIE do docelowej wartości, ale zakładam, że to z rozpędu ;) ). Nie zaobserwujesz takiego skoku napięcia/prądu/poboru mocy, gdyż odbywa się to w ułamku sekundy (tj. od momentu podania zasilania do momentu zaświecenia się żarówki) - zakładając że mowa o tradycyjnych żarówkach. Ponadto, autor filmiku sprawdzał pobór mocy tylko na początku działania żarówki, więc na tej podstawie nie możemy określić czy pobierana moc się wraz z upływem czasu zmienia (a zmiany światłości w czasie, które autot zaobserwował) wskazują na to, że tak może być. Pogromców mitów sporo się kiedyś naoglądałem, ale odcinka z żarówkami nie widziałem, więc się nie wypowiadam co do ich metod ;)

    0
  • trzydeski

    @gshehoo Dzięki, gshehoo, że to zauważyłeś - oczywiście miało być "rośnie do docelowej wartości". Jeszcze napiszę jak duży to wzrost: dla żarówek ok. 40 watowych może to być około 7 razy, a dla 100 watowych nawet 9 razy - czyli, że w chwili włączania jedna żarówka pobiera prąd tak duży, jak dziewięć już rozgrzanych. A przy tym cały proces trwa ułamek sekundy, więc na takimi filmiku niczego się nie zobaczy - trzeba się wyposażyć w oscyloskop cyfrowy lub jakiś inny rejestrator sygnału.

    1
  • maniiiek

    @gshehoo masz rację, powinienem napisać pobór energii. Co nie zmienia faktu, że im mniejszy opór na odbiorniku tym mniejszy pobór energii elektrycznej.

    edytowano: 9 lat temu
    0
  • gshehoo
    gshehoo 9 lat temu Odpowiedz

    @maniiiek znów się z Tobą nie zgodzę. Wzór na moc prądu elektrycznego to P=R*I^2 - jak szybko można policzyć przy napięciu 1V i oporze 1ohm'a (prąd wynosi też 1A) otrzymujemy 1W. Przy napięciu 1V, opór 2ohmy (prąd 0,5A) dostajemy 0,5W, natomiast przy oporze 0,5ohm i 1V uzyskujemy prąd 4A czyli 8W. A teraz proszę się douczyć, nie pisać głupot w internetach i ładnie przeprosić osoby które wyżej obraziłeś.

    0
  • Anonimowy

    Bo Pogromcy Mitów to spoko ziomki :)

    5
  • belix
    belix 9 lat temu Odpowiedz

    5 sekund to nie mit. Tłumaczę dziecku, żeby nie marnować jedzenia. Ryby pamiętają tylko 3 sekundy. Tłumaczę żonie, gdy chcę się kochać przy zapalonym akwarium. Nie wytłumaczysz, że ryba i tak nikomu nie powie. Ale to że pamięta 3 sekundy to już tak :P

    19
  • Jacob198

    "Oprócz tego siła wiejącego wiatru prawdopodobnie zwiałaby monetę w stronę ścian budynku, tak że grosz nie doleciałby w dół" to znaczy co, zostałby na tej ścianie?

    10
  • 9jawor9
    9jawor9 9 lat temu Odpowiedz

    @Jacob198 Empire state building jest tak skonstruowany, że jeśli moneta zostałaby zwiana do ściany, to raczej zatrzymałaby się na jakimś wystającym gzymsie, tarasie, parapecie.

    14
  • Anonimowy

    Co do żarówki, to bardzo często żarówka się przepala w momencie włączenia. Przypadek?

    5
  • Anonimowy

    Nie, wytłumaczalne fizycznie. Żarówka ma teoretycznie większą szanse przepalić się podczas wyłączania. Natomiast z obserwacji można odnieść wrażenie, że jest odwrotnie. To dlatego, że "pomiar" nie jest wykonywany w tych samych warunkach. Jeśli zapewnimy warunki jednakowe dla testów to większa szansa jest, że żarówka przepali się podczas wyłączania. W warunkach domowych jest na odwrót w związku z naprężeniami w których w ciągu ułamka sekundy wolfram rozgrzewa się o różnicę około 2500K (różnica między temperaturą pokojową, a żarzącego się wolframu). Jeśli już ją zapalisz (rozgrzejesz), a potem będziesz włączał i wyłączał jak po***any, bardziej prawdopodobnym scenariuszem jest przepalenie przy wyłączaniu.

    2
  • maniiiek

    Przedostatni to nie do końca prawda. W przypadku żarówek, owszem jest jak napisali. Tyle, że teraz modne i propagowane są świetlówki, a one wymagają znacznie więcej energii do rozruchu.

    14
  • widurr
    widurr 9 lat temu Odpowiedz

    @maniiiek z tym rozruchem, to podejrzewam, że masz na myśli świetlówki flurescencyjne, tylko że te już dawno(!) modne nie są. Teraz raczej LED ;)

    4
  • Anonimowy

    @maniiiek Mit. Obecne przyzwoite świetlówki w ciągu pierwszej sekundy pobierają góra 20-30% więcej mocy niż podczas regularnego świecenia. Nawet tanie chińskie badziewie 20W (odpowiednik 90W żarówki) zasysa przy starcie GÓRA 50W (a zwykła 100W żarówka nieco ponad 100W). Natomiast dosyć długo osiągają jasność nominalną (ponad minutę, a czasami znacznie dłużej). http://muratordom.pl/wnetrza/oswietlenie/test-zarowek-energooszczednych-ktora-najszybciej-sie-zapala-i-pobiera-najmniej-pradu,79_8591.html

    1
  • Anonimowy

    @maniiiek Nieprawda. Po prostu po nagrzaniu świeci mocniej ale nie pobiera więcej energii w trakcie nagrzewania. To popularna urban legend sprzed paru lat. Obejrzyj filmik i nie powtarzaj więcej głupot. Pozdrawiam. https://www.youtube.com/watch?v=G3gflBf1IJk

    3
  • maniiiek

    @widurr masz rację, teraz oda na te gówniane LED jest. @pejotpe jak mit, skoro sam potwierdziłeś, że podczas rozruchu pobiera więcej? @up a ja bym jednak nie przysypiał na lekcjach fizyki zamiast innym "pisanie głupot" zarzucać...

    -5
  • -3
  • Anonimowy

    @maniiiek Widzę, że testów nie obejrzałeś i będziesz się głupio trzymał teorii, "że podczas rozruchu pobierają znacznie więcej energii". Niektórzy są oporni na wiedzę ;)

    3
  • maniiiek

    @PolskiSocjalista p*****l się c***u. @up nie muszę nic oglądać. Kondensator ładuje się podczas działania świetlówki i przed jej rozruchem jest już naładowany o czym kilkukrotnie i dosyć boleśnie się przekonałem. Z tego powodu nie widać różnicy na wymienionym przez ciebie filmiku? No dobra, nie widać bo nie ma tam przyrządu zdolnego do zareagowania na pojedynczy, bardzo szybki impuls, Ale jedziemy dalej, energia, chociaż zmagazynowana wcześniej została jednak pobrana i zużyta na ten rozruch właśnie. Wnioski? Jednak JEST POTRZEBNA. Odepnij więc kabel od internetu, weź książkę do ręki i się czegoś w końcu naucz.

    edytowano: 9 lat temu
    -2
  • maniiiek

    @PolskiSocjalista 4 lata technikum, 4 lata studiów - fakt, c***a wiem.... A teraz idź się p*****l.

    -1
  • maniiiek

    @PolskiSocjalista wykształcenie czyni mnie kimś, kto wie o czym pisze. W przeciwieństwie do ciebie, nie j****y (bo nie ma aż takich dewiantów) kretynie.

    -3
  • SUPERHIPERMEGAZORDOWOJOWNIK

    Ta 5 sekundowa zasada to nie byla przypadkiem 7 sekundowa? I naprawde ktos w to wierzyl? Nawet jesli zalozylibysmy, ze ta zasada jest prawdziwa, to przeciez podloga jest czesto brudna i raczej nigdy nie myslalem o zarazkach, ktore sa wszechobecne, lecz raczej nie chcialebym jesc kanapki z kurzem, wlosami, blotem czy innym syfem.

    9
  • Rycerz mówiący "Ni"

    @SUPERHIPERMEGAZORDOWOJOWNIK - Ja się kiedyś spotkałem z wersją 3 sekundową.

    21
  • Anonimowy

    @SUPERHIPERMEGAZORDOWOJOWNIK @lolxdv Ja tez tylko 3 sekundową znam

    2
  • gshehoo
    gshehoo 9 lat temu Odpowiedz

    @SUPERHIPERMEGAZORDOWOJOWNIK ja stosuję zawsze wersję 5 minutową i dobrze mi z tym :D

    1
  • natalia_kapel

    @SUPERHIPERMEGAZORDOWOJOWNIK wierzyl:( jak pisalam powyzej, nawet ktos publikacje naukowa wydal...co jest nieco zalosne wedlug mnie. To zalezy jakie ktos ma czyste podlogi - u mojej mamy moglabym jesc prosto z podlogi, w kuchni jednego wloska sie nie uswiadczy:) U mnie...to juz ciezej:(

    0
  • aleksander_zajączkowski

    5 sekund? Tacy to właśnie "naukowcy", wszyscy wiedzą, że to 3 sekundy... :v

    43
  • PolskiSocjalista

    [Komentarz usuniety przez moderatora]

    -13
  • Anonimowy

    @PolskiSocjalista Podskoczyć można by było, co nie zmienia faktu, że i tak nie uratowało by Cię to przed śmiercią gdy winda porusza się z większą prędkością.

    4
  • maniiiek

    @PolskiSocjalista nawet jeśli, to podskakujesz w windzie i względem windy poruszasz się z przyśpieszeniem skoku w przeciwnym kierunku do niej. Tyle, że względem ziemi nadal spadasz...

    7
  • patrolowaty

    @PolskiSocjalista spadając w windzie względem wizndy latasz w środku (spada winda i Ty spadasz z tą samą prędkością), więc nie możesz na niej stać, a tymbardziej skoczyć:P równie dobrze mógłbyś na deskorolce zoskoczyć z budynku i "podskoczyć" na chwilę przed:P

    4
  • bartosz.klimaszewski.517c

    Socjaliscie chodziło o to, że mając szklaną podłogę widać by było kiedy zbliżysz się do ziemi i wtedy wiedziałbyś kiedy skoczyć, a że nic by to nie dało to inna historia

    3
  • maniiiek

    @PolskiSocjalista @bartosz.klimaszewski.517c socjaliście chodziło o to, żeby po raz kolejny napisać coś głupiego.

    12
  • kurek221

    A to nie jest czasem tak, że żeby skoczyć w spadającej windzie trzeba użyć do tego siły równej jej spadania + siły skoku ? Co jest raczej mało prawdopodobne z racji na siłę ludzkich mięśni.

    -2
  • Anonimowy

    @PolskiSocjalista @kurek221 Jakbyś był w windzie spadającej swobodnie to byś najpewniej doświadczył stanu bezwładności, lub też inaczej - nieważkości. Czyli podskakując "poleciałbyś" na sufit windy z prędkością równą prędkości wybicia się (czyli dość szybko względem windy, jednak sumarycznie wciąż byś spadał, ino nieco wolniej). Żeby nie zaszkodził ci upadek musiałbyś się odbić z prędkością równą prędkości spadku windy na tyle czasu przed uderzeniem, żebyś nie doleciał w tym czasie do sufitu - co zakrawa na niewykonalne, winda przyspiesza z prędkością ~10 m/s, czyli p*****lnie w ziemię cholernie szybko.

    -1
  • maniiiek

    @PolskiSocjalista poddałem cię ocenie całościowej, przez cały okres twojej wesołej działalności a nie na podstawie jednego posta głupi debilu, kretynie, idioto, durniu etc, etc.

    -3
  • kurek221

    No tak, racja :D pomyliło mi się ze wznoszeniem windy :P

    0
  • maniiiek

    @PolskiSocjalista gdzie niby skłamałem? No dobra, kretyni, debile i idioci mogliby poczuć się urażeni, fakt. Ale cała reszta to prawda.

    -2
  • maniiiek

    @PolskiSocjalista a ja twoją matką, która jest pieprzoną szmatą. Dalej to ciągniemy?

    -2
  • maniiiek

    @PolskiSocjalista matka ci to powiedziała?

    -2
  • widurr
    widurr 9 lat temu Odpowiedz

    5 sec rule - Captain Obvious to the rescue. Nie wierzę, że musieli to udowadniać o_O

    29
  • Anonimowy

    @widurr http://www.aston.ac.uk/about/news/releases/2014/march/five-second-food-rule-does-exist/

    -2
  • widurr
    widurr 9 lat temu Odpowiedz

    tak samo to wiarygodne, co to: http://www.byglory.com/uploads/5/1/9/4/51946353/2263185_orig.png

    6
  • Anonimowy

    Mój wykładowca od anatomii właściwiej stwierdził że dzięki HCl w naszym żołądku, o ile żywność spadnie na w miarę czyste podłoże to i do 30 sekund może być i nie powinno się nic stać.

    0
  • Razi91
    Razi91 9 lat temu Odpowiedz

    Zależy też czy to 5 sekund w sterylnie czystym pomieszczeniu, czy w publicznej toalecie. W sumie to i tak grozi zwykle góra sraczką.

    2

0.054054021835327