username
ja2012
konto od: 5 lat temu
posty: 12 / na głównej: 1
komentarze: 3145 / na głównej: 2
obserwuje: 0 / obserwowany przez: 0

ja2012

@Tajpek yyy nie. W krajach arabskich bieda aż piszczy. WE WSZYSTKICH. Pobudowali się dla ułamka najbogatszych (raj podatkowy i strefa ekonomiczna dla firm), a generalnie bieda niesamowita.

ja2012

@Tajpek Niekoniecznie - 100denciacy przyjeżdżający z Dubaju (głównie na medycynę, a do nas zjeżdża się z pół świata na ten kierunek studiów) "rozszerzają" ten krąg biedniejszych oczywiście mówiąc to baaardzo dyplomatycznym językiem ;)

ja2012

Nie ma żadnych szans na autyzm po szczepionce - autyzmu nie można tak po prostu nabyć.

ja2012

@PlayingTheAngel - tak się czepiając - ta maniera wywodząca się z angielskiego ("dokładnie") jest błędna. Jak już, to "właśnie" ;)

ja2012

Nie, nie robi się tego osobno. Jedynie Chiny, Kuba i Korea Pn nie respektują międzynarodowego prawa patentowego. Na całą resztę świata wystarczy złożenie patentu w dowolnym z krajów. Dlatego wszyscy bogacze wyjeżdżają do USA - tam rocznie przyznają kilkanaście tysięcy patentów, u nas to oscyluje w okolicach 3-4 [jedności].

ja2012

Och, tylko Tesla? A prawa do wykorzystania wszystkich "komponentów" www (różne technologie - od fizycznych, na http kończąc)? Przecież to też zostało "oddane".

ja2012

Nie ma takiego określenia jak "kolej napowietrzna". Jeśli linia jest odseparowana od kolei (nie licząc połączeń awaryjnych, służących do dostaw itp.) to jest metrem, a jeśli współdzieli z koleją, to staje się SKM-ką. "Napowietrzna" to jest kolej podwieszana.Ciekawostka: Na II linii metra w Warszawie maszynista również jest zbędny - nie będzie z pociągiem nic robił oprócz obsługi drzwi i monitoringu (choć wiemy wszyscy, że i zdalnie się to robi). Na liniach automatycznych i tak jeździ konduktor, bo wielu ludzi potrzebuje złudne uczucie, że ktoś niby to ogarnia (XD). Ot, taka pusta posadka do nic nierobienia. To może lepszy byłby maszynista, który w razie awarii mógłby szybko odstawić pociąg zamiast czekać na Nadzór Ruchu? ;)

ja2012

"W Polsce się sprawdza sens i czy już czasem coś nie istnieje." - Tak, ale to tylko w "skrajnych" przypadkach.

ja2012

Wszędzie te "spisgi". Po prostu z wyeksponowanym miesiącem jest szybciej. Właśnie debilem trzeba być, aby sobie świadomie utrudniać już na takim etapie jak sortowanie.

ja2012

Co jak co, ale nawet taki chuderlas jak ja zakochałem się w tej fontannie ;)

Pssst ...
Przeglądaj Kwejka po
tysiąckroć wygodniej
w nowej aplikacji

Pobierz i sprawdź

wróć do kwejka

Widzimy, że
masz iPhona
ale czym jest
twój iphone bez
nowej appki kwejka?

Pobierz i sprawdź

wróć do kwejka

zobacz opinie o nowej apce kwejka:

Ta apka odmieniła moje życie!
~ Leszek z Torunia
Dzięki nowej aplikacji Kwejka nie muszę już czytać etykiety Domestosa na kiblu
~ Janusz z Tulczyna
Hehe, śmieszny kot
~ Jakub z Sosnowca

Pobierz i sprawdź

wróć do kwejka
Pssst ...
Przeglądaj Kwejka po
tysiąckroć wygodniej
w nowej aplikacji

Pobierz i sprawdź

wróć do kwejka
0.62731695175171