username
m3tam1nd
konto od: 6 lat temu
posty: 7 / na głównej: 0
komentarze: 1422 / na głównej: 4
obserwuje: 0 / obserwowany przez: 0

m3tam1nd

@janusz_kopyto przeczytałem twojego posta i zajął on pierwsze miejsce na mojej liście Top Najbardziej Głupich Postów Ever. gratuluję.

m3tam1nd

oh, really? ja wstaję o 4:20 każdego ranka, myję się dka rozbudzenia, pochłaniam śniadanie (przyspieszony metabolizm dzięki lekaom na cukrzycę, tak działa), głaszczę kota na pożegnanie, po czym wskakuję do mojego Jaguara i gnam z wielkim bananem na pysku do roboty. zero korków (bo reszta ludzi otej porze śpi), apotem praca konstruktora - dobrze płatna i stanowiąca niekończący się ciąg wyzwań, które uwielbiam. ta. jestem taaaki nieszczęśliwy i biedny, że aż chyba się powieszę...

m3tam1nd

@Mr Potato jest to prawda. odkąd dowiedziałem się, że mam cukrzycę i "czerwona" Coca-Cola jest dla mnie zakazana, wersja zero pozwoliła mi przetrwać ten czarny okres, kiedy sądziłem, że już nigdy nie wypiję "Cuba Libre". jasne - woda zdrowsza i nie niszczy zębów, ale też smak nie ten (chociaż cola "zero" też nim nie grzeszy, gdyż aspartam jest aż za mocno wyczuwalny...)

m3tam1nd

widzę, że jak zwykle niedouczeni i niedoifnormowani zdominowali temat szczepień. tak więc, kilka rzeczy do wyjaśnienia: 1) thiomersal to ZWIĄZEK rtęci, zwany etylortęcią, łatwo usuwalny z organizmu, występuący w dawce tak małejże nieistotnej nawet dla noworodka. a raczej - występował. thiomersal wycofano ze szczepionek w 1999 roku. 2) słynna bariera krew-mózg u noworodków nie tylko istnieje, ale jest nawet sprawniejsza niż u dorosłych. 3) szczepienia nie podlegają wyborowi, bądź wolnej woli. by działały, wymaga się zaszczepienia minimum 95% populacji, tylko wtedy działa odp***ość zbiorowa. w innym wypadku osoby o upośledzonym układzie immunologicznym (np. po przeszczepach, chorzy na AIDS) nie mogą liczyć na taką ochronę. 4) fascynujący fakt - jeśli niezaszczepiona kobieta zachoruje na różyczkę podczas ciąży, to szanse na to, że jej dziecko będzie autystyczne, wzrastają do ok. 8%. 5) Andrew Wakefield kłamał, kłamie i będzie kłamał. 6) ilość przypadków autyzmu nie rośnie tak szybko, jak się uważa - wzrost stwierdzonych przypadków wynika z połączenia dwóch zjawisk - rozszerzenia definicji autyzmu o przypadki lekkie (np syndrom Aspergera) oraz podniesionej wrażliwości i wykrywalności cech autystycznych. 7) poważne powikłania poszczepienne występują w ok 0,001% przypadków, pochorobowe w ok. 10%. 8) badania na ponad pół milioni dzieci wykazały, że w grupie szczepionej, stwierdzono nieznacznie MNIEJ przypadków autyzmu, niż w szczeionej. jednak, ze względu na znikomą różnicę, zrzucono to na karb błędu statystycznego. 9) jeśli coś jest na YouTube, nie znaczy, że jest to prawda. 10) szczepieni żyją dłużej (to fakt).

m3tam1nd

oczywiście, że wirus mutuje, taka jest jego strategia na przetrwanie. jednak będąc zaszczepionym, masz większą szansę przejść grypę gładko i bezboleśnie, gdyż twój organizm "nauczony" przez szczepionkę jak wyglądał ostatni jego szczep, będzie miał mniej problemów z identyfikacją zagrożenia. a ponadto masz bardzo dużą szansę nie złapać zeszłorocznego bakcyla.

m3tam1nd

nie można być jednocześnie wampirem i wilkołakiem. kto grał w Skyrim i przejechał swój wypasiony po zakończeniu Dawnguard wampiryzm na queście Towarzyszy (gdzie wymagane jest zostanie wilkołakiem by kontynuować), ten rozumie...

m3tam1nd

@Pechowski nigdy nie polubiłem Morrowinda. raz, za quest główny niemiłosiernie głupio przekombinowany, dwa za cholerne ptaszydła, które po obleceniu całej wypsy trzy razy dookoła nie chciały się . dla mnie PRAWDZIWY TES zaczął się z Oblivionem i Skyrimem. poprzednie to niezłe, ale tylko przymiarki do faktycznej epickośći.

m3tam1nd

@MrocznaKapibara "Akalabeth: World of Doom", gimbie. nie znasz prawdziwej klasyki, to milcz.

m3tam1nd

tak sobie wmawiaj. Skyrim to najdoskonalsza gra z cyklu TES i nikt, kto ów cykl zna naprawdę i na wylt, nie powie inaczej. to gra w której faktycznie wyciągnięto wnioski z poprzednich gier i stworzono bez mała arcydzieło. gra jest niemal doskonała pod każdym względem: poczynając od wielowątkowej fabuły, która FAKTYCZNIE wciąga i osadza gracza w centrum wydarzeń, zamiast mozolnego zbierania przysług, przez bajecznie piękną grafikę, epicką muzykę, aż po mechanikę, usprawnioną o dziesiątki elementów - od operowania bronią i magią w obu rękach, po znacznie ciekawszy system awansu. Skyrim przewyższa Morrowinda pod każdym względem, z jednym, jedynym wyjątkiem - w Morrowindzie jest daleko więcej bezużytecznych pustkowi.

m3tam1nd

@radioactiveugly true. dodatkowo, pamiętam takie nader zabawne opowiadanie, w którym to w ramach eksperymentu mającego na celu ozyskanie wysokiej jakości surowców z jądra Jowisza (Saturna? sorry, dawno było) naukowcy konstruują sztuczny byt biologiczny sterowany zdalnie przez częściowo sparaliżowanego człowieka, coraz głębiej wchodzącego w nową rolę. nie mogę sobie tylko przypomnieć ani tytułu, ani autora opowiadania. too bad.

Pssst ...
Przeglądaj Kwejka po
tysiąckroć wygodniej
w nowej aplikacji

Pobierz i sprawdź

wróć do kwejka

Widzimy, że
masz iPhona
ale czym jest
twój iphone bez
nowej appki kwejka?

Pobierz i sprawdź

wróć do kwejka

zobacz opinie o nowej apce kwejka:

Ta apka odmieniła moje życie!
~ Leszek z Torunia
Dzięki nowej aplikacji Kwejka nie muszę już czytać etykiety Domestosa na kiblu
~ Janusz z Tulczyna
Hehe, śmieszny kot
~ Jakub z Sosnowca

Pobierz i sprawdź

wróć do kwejka
Pssst ...
Przeglądaj Kwejka po
tysiąckroć wygodniej
w nowej aplikacji

Pobierz i sprawdź

wróć do kwejka
0.026180028915405