username
maciek-mazurek
konto od: 2 lata temu
posty: 48 / na głównej: 12
komentarze: 70 / na głównej: 0
obserwuje: 0 / obserwowany przez: 0

maciek-mazurek

Jest napisane czego, bo miało być napisane czego ortograficzni bohaterowie. Pozdro dla kumatych ;)

maciek-mazurek

@Hakownica Rzeczywiście to trochę bez sensu. Ale to jest kwejk a nie strona naukowa ;) I jeszcze jest coś takiego jak paradoks. Chociaż masz racje, że nieskończoność może być większa lub mniejsza. Ale to już temat rzeka.

maciek-mazurek

@michal-seroczynski Wiem, że to jest paradoks. Własnie o to w tym chodzi. Gdybys miał troche oleju w głowie to bys to ogarnął, a nie hejtował.

maciek-mazurek

@Icelandicca Zakładając, że bóg czy byt transcendentny (nie mówie tu o konkretnym bogu chrzescijańskim, tylko o wszechmogącym) mógł stworzyć owy kamień w warunkach nam znanych. W naszych prawach fizyki, w naszym swiecie materialnym itd... Mówiąc krótko - czy istota wszechmogąca była by w stanie przyjsć na nasz swiat (oczywiscie by była w stanie) i stworzyć na nim kamień tak ciężki, że nie mógł by go podniesć. I mamy tu paradoks, bo jeżeli mógł by stworzyć kamień, którego sam nie może podniesć to nie jest wszechmogący bo nie może czegos zrobić, a jednoczesnie jest, ponieważ stworzył taki kamień :) Z drugiej strony, gdyby mógł go podniesć to nie jest wszechmogący, bo nie umie stworzyć kamienia, którego nie podniesie, a z drugiej strony jest, ponieważ go podniósł :) Mamy tu paradoks. PARADOKSY uważam mają to do siebie, że ludzki umysł jest za słaby żeby to ogarnąć. Podobnie jest ze zdaniem "WSZYSCY ZAWSZE kłamią", jeżeli wiesz ocb ;)

maciek-mazurek

@Icelandicca Hehe. No trochę przekombinowałas. Poprostu. Kamień może być wielkosci pięsci tylko, że bardzo gęsty. Bog może zejsć jako człowiek. To nie ma znaczenia czy bylby wielki kamien czy bog by byl wielki. istotą paradoksu jest fakt że bog nie moze stworzyc kamienia, ktorego sam nie podniesie. Czyli jest i nie jest wszechmogący. Praw fizyki ani wymiarów nie trzeba naginać. Ale rozkminka przednia. pozdrawiam

Pssst ...
Przeglądaj Kwejka po
tysiąckroć wygodniej
w nowej aplikacji

Pobierz i sprawdź

wróć do kwejka

Widzimy, że
masz iPhona
ale czym jest
twój iphone bez
nowej appki kwejka?

Pobierz i sprawdź

wróć do kwejka

zobacz opinie o nowej apce kwejka:

Ta apka odmieniła moje życie!
~ Leszek z Torunia
Dzięki nowej aplikacji Kwejka nie muszę już czytać etykiety Domestosa na kiblu
~ Janusz z Tulczyna
Hehe, śmieszny kot
~ Jakub z Sosnowca

Pobierz i sprawdź

wróć do kwejka
Pssst ...
Przeglądaj Kwejka po
tysiąckroć wygodniej
w nowej aplikacji

Pobierz i sprawdź

wróć do kwejka
0.028782844543457