username
sarnojez
konto od: 2 lata temu
posty: 20 / na głównej: 10
komentarze: 246 / na głównej: 0
obserwuje: 0 / obserwowany przez: 0

sarnojez

Jeżyki pochodzą z Ośrodka Rehabilitacji Jeży "Jerzy dla Jeży" w Kłodzku :)

sarnojez

Gumowa Gitara ma rację. Jeże trafiły do specjalnego ośrodka dla jeży prowadzonego przez Jerzego Garę, tutaj masz jego stronę na FB i historię maluchów: https://www.facebook.com/JerzyDlaJezy/posts/1158922790788352 Jeże są aktywne wieczorem/nocą. W tym wypadku mieliśmy grupę maluchów, które błąkały się bez celu w środku dnia. Jeże pozostające pod opieką matki zwykle tak nie robią. I tak jednak, zanim ruszy się z hurra-pomocą, pan Jerzy zaleca zawsze poczekać chwilę i poszukać matki (zwykle nie odchodzi daleko od młodych), a i potem monitorować okolicę. Matka tych jeży niestety na 99% nie żyje.Innymi słowy, Anonie, cenię sobie Twoją troskę o los dzikich zwierząt, ale w tym wypadku jest przesadzona. Więcej informacji o pierwszej pomocy dla jeży znajdziesz na www.jerzydlajezy.com . Jeśli faktycznie chcesz być świadomy we względzie pomocy dla dzikich zwierząt, polecam przeczytać jej (krótką, ale treściwą) zawartość.

sarnojez

Źródełko: https://www.facebook.com/JerzyDlaJezy/videos/1060569623957003/?permPage=1

sarnojez

Mówisz, że kocia karma zabija jeże? Dobrze; jak więc wytłumaczysz fakt, że a) do tego ośrodka trafiają jeże chore, ranne, niekiedy umierające – a opuszczają go zdrowe i *żywe*? b) moja sąsiadka dokarmia jeże kocią karmą, a one nadal są *żywe* i regularnie wracają, by sobie podjeść? Anonie: jeśli szkodliwość kociej karmy znasz z autopsji, to podziel się swoim doświadczeniem. Jeśli powielasz zasłyszane w internecie informacje – sugeruję lepiej weryfikować źrodła swojej wiedzy przed jej dalszym przekazaniem.

sarnojez

Oba jeże żyły w momencie kręcenia tego filmiku. Ten pchany nie jest martwy, tylko... no, najeżony.

sarnojez

Piszesz: "waszych, waszych, waszym". Żadne "naszych". Nie pracuję w tym ośrodku - powiedzmy, że jestem sympatykiem, od czasu do czasu wyślę parę złotych, aby jakoś to się kręciło. Bo ORJ "Jerzy dla Jeży" odwala kawał dobrej roboty i cholera nie podoba mi się, że ktoś nazywa ich "pacanami" czy sugeruje, że szkodzą jeżom! Skoro sam pomagasz jeżom to dziwię się, że z takim zapałem tępisz innego człowieka, który w gruncie rzeczy robi to samo, ale w inny sposób.Patrzyłeś na stronę ORJ, interesowałeś się jak się opiekują jeżami? Owszem, dają kocią karmę: ale nie byle jaką. Małym jeżom dają (i zalecają dawać) mokrą karmę dla kociąt. JAk niedawno pisał pan Jerzy: "Royal Canin w składzie: Convalescence support instant + Recovery, później dochodzi do tego jeszcze Waening mus lub Babycat mus oraz Waening sucha po rozdrobnieniu w młynku". Innymi słowy taką, która faktycznie mięso zawiera. Ponadto od czasu do czasu pan Jerzy załatwia swoim podopiecznym jakieś robaczki, tak dla urozmaicenia diety. Jeśli chodzi o zarzuty "gazetowe": od kiedy to w moczu jeży mamy amoniak a nie mocznik (to spora różnica)? Różnią się w tym względzie od innych ssaków? W jakie reakcje wchodzi mocz z farbą drukarską i w jaki sposób szkodzi to jeżom? Sądzę, że najważniejsze jest, aby regularnie wymieniać jeżom podłoże na suche. A czy to gazeta, czy słoma - to ma drugorzędne znaczenie. Proszę odpowiedz szczerze i bez spinania się - bo cele mamy przecież wspólne. A ja nadal jeszcze żywię nadzieję, że nie rozmawiam z internetowym pieniaczem tylko normalną osobą.

sarnojez

Zdjęcia miejsc, którym nie można robić zdjęć. Fuk the sys!

sarnojez

Pytanie na dziś: gdzie jest przód a gdzie tył tego jeża?

Pssst ...
Przeglądaj Kwejka po
tysiąckroć wygodniej
w nowej aplikacji

Pobierz i sprawdź

wróć do kwejka

Widzimy, że
masz iPhona
ale czym jest
twój iphone bez
nowej appki kwejka?

Pobierz i sprawdź

wróć do kwejka

zobacz opinie o nowej apce kwejka:

Ta apka odmieniła moje życie!
~ Leszek z Torunia
Dzięki nowej aplikacji Kwejka nie muszę już czytać etykiety Domestosa na kiblu
~ Janusz z Tulczyna
Hehe, śmieszny kot
~ Jakub z Sosnowca

Pobierz i sprawdź

wróć do kwejka
Pssst ...
Przeglądaj Kwejka po
tysiąckroć wygodniej
w nowej aplikacji

Pobierz i sprawdź

wróć do kwejka
0.032438039779663