username
typowyanonzspółdzielni
konto od: 3 lata temu
posty: 0 / na głównej: 0
komentarze: 571 / na głównej: 2
obserwuje: 0 / obserwowany przez: 0

Użytkownik nie zamieścił jeszcze żadnego kwejka

typowyanonzspółdzielni

@michał_strzelecki Królestwo Rzymskie? Myślałem, że Rzym był Cesarstwem xD No proszę, człowiek uczy się całe życie.

typowyanonzspółdzielni

Najlepsze, że Polsko-Litwińska armia miała 3-krotną przewagę, a nasi Litwińscy bracia byli lepiej uzbrojeni. Fakt, w szeregach Wojska Zakonu znajdywali się czescy najemnicy, i inne pierdoły. Lecz nazywamy to takim wielkim zwycięstwem dlatego, że pokonaliśmy w tej bitwę śmietankę Europejskiego rycerstwa. Po stronie Zakonu prócz tego walczyli wybitni rycerze z HRE, Anglii a nawet Francji którym nikt w Polsce prócz naszego Zawiszy nawet nie dorównywał do pięt. To cud, że wygraliśmy mimo tej 3krotnej przewagi (47tyś przeciwko 15tyś - Najbardziej prawdopodobne proporcje) z całą śmietanką rycerstwa Europejskiego. Elo.

typowyanonzspółdzielni

@reuab123 No dobrze, dobrze. Ja dobrze wiem, że większość Polskiego rycerstwa po nieudanym oblężeniu Malborku wróciło doić krowy na swoich folwarkach, ale to nie umniejsza tego faktu, że rozjebaliśmy najbardziej znanych rycerzy z całego świata pod Grunwaldem. Co więcej - Litwini lepiej od nas uzbrojeni, gdy tylko Krzyżacy się w nich wbili na naszym prawym skrzydle to uciekali aż pod Wilno. Polska mimo tego walczyła dalej, i to bardzo dobrze obrazuje nasz charakter. Walczyliśmy do samego końca, i to właśnie Krzyżacy widząc, że aby pokonać nas pod Grunwaldem musieliby zabić tych wszystkich naszych pseudo-rycerzyków (W pozytywnym tego słowa znaczeniu) aby wygrać bitwę, wiec najzwyczajniej w świecie spasowali i ruszyli biegiem pochować się w swojej linii zamków. Co najśmieszniejsze, Polacy ich tak gonili że ich po jakiś bagnach mordowali gdy im konie ugrzęzły w błocie.

typowyanonzspółdzielni

@anna-zielinska No what the f**k. Po pierwsze z tym sianem to nieźle popłynęłaś, bo dziś już wiadomo że to nie jakieś: wiechci słomy, a okrzyki: Wilno dla Litwinów, i Kraków dla Polaków było odróżnieniem. Na pewno w ferworze bitwy, i tym całym zamieszaniu towarzyszącym w bitwie Rycerstwo patrzyło na jakąś słomę. Pomijam to, że po tym jak Papież opowiedział się za stroną Zakonu to jedne z najbardziej znamienitych rodów arystokratycznych w całej Europie opowiedziały się za Zakonem wysyłając tam, uwierz mi najlepszych rycerzy ówczesnej Europy. Z tymi kopijnikami to już po całości, wybacz ale nie mogłem przestać się śmiać: Bogaty mieszczanin w poczcie rycerskim, ależ oczywiście! Dorzućmy jeszcze tam dwórki, i Navy Seals. Lepiej zacznij rozróżniać poczty od kopii, gdzie to właśnie KOPIA była jednostką złożoną z 300 konnych, a w skład kopii wchodzili: Rycerze, Giermkowie, Man-at-Armsi(Zbrojni), no i bogaci kupcy na tyle, że mogli sobie sprawić ekwipunek dorównywający reszcie kopii(Zazwyczaj z kuszą, albo łukiem). PS Litwini byli od nas lepiej uzbrojeni, większość z nich posiadała zbroje lamelkowe, bądź brygantyny gdzie niektórzy Polscy rycerze ruszyli w bój pod Grunwaldem w samych kolczugach to proszę Ja ciebie. Już widzę litewskiego bojara z sulicą i pawęża, a obok niego w przepięknej zbroi Zawisza Czarny, tylko że ludzi jak nasz kochany Zawisza było w Polsce mnie niż garstka, dziękuje.PPS Ta duża ilość rycerzy Polskich pod Grunwaldem wzięła się też z tego, że Król Jagieło aby podwyższyć morale swoich żołnierzy pasował na rycerzy idąc myślą: ,,Że Ja wielki wyróżniony, zostałem rycerzem! Dajcie mi tych krzyżaków, a poznają moc mej... pałki? Bo to mam pod ręką?"

Pssst ...
Przeglądaj Kwejka po
tysiąckroć wygodniej
w nowej aplikacji

Pobierz i sprawdź

wróć do kwejka

Widzimy, że
masz iPhona
ale czym jest
twój iphone bez
nowej appki kwejka?

Pobierz i sprawdź

wróć do kwejka

zobacz opinie o nowej apce kwejka:

Ta apka odmieniła moje życie!
~ Leszek z Torunia
Dzięki nowej aplikacji Kwejka nie muszę już czytać etykiety Domestosa na kiblu
~ Janusz z Tulczyna
Hehe, śmieszny kot
~ Jakub z Sosnowca

Pobierz i sprawdź

wróć do kwejka
Pssst ...
Przeglądaj Kwejka po
tysiąckroć wygodniej
w nowej aplikacji

Pobierz i sprawdź

wróć do kwejka
0.01820182800293