Jeżeli wierzyć teoriom spiskowym, to oni rządzą światem komentarze

Anonimowy

A tymczasem rządzą zwykli Żydzi finansowaniem kogo im trzeba.

Miałkie

Teorie spiskowe dużo razy okazywały się prawdziwe. Trzeba jednak podchodzić do tego z mózgiem. Raczej wątpliwe jest to, że kosmici pomagali nazistom w trakcie drugiej wojny światowej, albo że barrack obama razem z królową brytyjską i papieżem piją krew noworodków w watykanie. Trzeba jednak mieć na uwadze, że w samych stanach wiele wydarzeń takich jak rząd PLANUJĄCY mordowanie własnych cywilów, żeby podburzyć opinię publiczną i zacząć wojnę (tak, jak w przypadku operacji Northwoods), czy praktyki, jakich dopuszczało się FBI, aby niszczyć wizerunek organizacji i osób, które po prostu nie pasowały rządowi (COINTELPRO) okazały się prawdą.

PopekPudzian

Januszowa gawiedź lubi kontrowersje i potrzebuje silnych wrażeń, tak samo jak w dawnych czasach tłum skandujący przy paleniu czarownic albo współcześnie miłośnicy kryminałów, thrillerów, s-f, horrorów, itp. Stąd też teorie spiskowe. A prawda jest taka, że te wszystkie Czaszki i Kości, Iluminaci, Thelemy i inne masonerie czy okultyzmy to nic innego jak lunatyczne odchylenia najpewniej na skutek przedawkowania kadzideł mszalnych, zwykłe burżuje którym się w dvpach poprzewracało od luksusów i bawią się w jakieś rytuały. Dochodzi też wielusetletnia, chrześcijańska tradycja obwiniania Żydów za bogobójstwo i idące za tym prześladowania i pogromy, stąd też falsyfikat pt. "Protokoły Mędrców Syjonu" (politycznie zaadaptowali je sobie nawet Naziści), który to zapoczątkował.

miiiix

rządzą dopóki uznajemy pieniądze i prawo, trochę anarchii i ich miliony będą jedynie papierem

Inszy

A najlepsze jest to, że te teorie się wykluczają - bo każda z tych grup rządzi światem.

Mr. Anon 0069

No właśnie, którzy są prawdziwi, bo nie wiem gdzie aplikować? Proszę tylko o poważne odpowiedzi.

bozo1209

utworzenie jednego rządu światowego wydaje się być fajnym pomysłem. Ilość wojen najprawdopodobniej by się zmniejszyła, pełna dowolność podróżowania. Sytuacja w biedniejszych krajach pewnie by się poprawiła. Pewnie powstał by jeden język wspólny przez co wszędzie byś się dogadał ale z drugiej strony języki lokalne by mogły zaniknąć co by było dużą stratą

Anonimowy

Taka idea przyświeca właśnie Unii... I jest lepiej? Biedne państwa dalej takie są lub popadają w jeszcze gorsze kryzysy (np. Grecja), a w praktyce wygląda to tak że silne państwa narzucają słabszym swoją wolę

Anonimowy

Rzad swiatowy, a rzad na calym kontynencie to co innego. No i tutaj nie zanikly granice. Ten problem. Kraje nadal sa osobno. Wiec Unia, a globalny rzad to zupelnie inne rzeczy. Poki istnieje tozsamosc i poczucie lepszy/gorszy wzgledem innosci oraz wartosciowanie ludzi to nie wypala zadne utopie. Z kolei w takiej Anglii gdzie ponoc zero dyskryminacji ludzie traca tozsamosc i na pyt. "jaka muzyke lubisz" czesto nie potrafia odpowiedziec. Ale widze, ze w Polsce tez juz coraz czestsze zjawisko to jest. Coz, najezdzcy beda mieli ulatwione zadanie. Idea szczytna, aczkolwiek zle wprowadzona i zrealizowana. (Nie mam pl znakow, sorrki)

PhantomReaper

@bozo1209 Co prawda rząd światowy wydaje się fajnym pomysłem, lecz tylko na papierze. Podstawowym problemem takiego tworu będzie kooperacja, wymienię tutaj przykład, polska i litwa bądź czechy, czy oni by chceli robić pod wspólnym sztandarem ? A takich krajów jest kilkanaście, też Izrael i Pakistan. Dalej, jaki miałby być cel takiego tworu ? Zjednoczenie ? Ale dlaczego i przed czym ? Spoko, by się rozwijała cywilizacja i zaprzestano wojen, jednak co dalej ? Po trzecie, doktryna, jaki miałby być rząd światowy ? Demokratyczny ? Ale Chiny się na to nie zgodzą, no i pozostaje Korea Północna, Oligarchistyczny ? Ale Unia i USA się na to nie zgodzi, Rosja już owszem, Komunistyczny ? Ale na to nie zgodzą się prawie wszyscy. Dlatego trzeba by było wymyśleć nowy ustrój. Jeszcze różnice kulturowe, religijne, wojskowe itd. Nie mówię, że jest to niemożliwe bo jest tylko trzeba jednostek wybitnych by coś takiego zrobić, a taki człowiek jak na razie jeszcze się nie narodził.

bozo1209

@Anonim1 tak jest lepiej. Spójrz na Polskę. Pomoc Unii pozwoliła nam się szybciej rozwinąć. Bez Unii w Polsce byłoby teraz niewiele lepiej jak na Ukrainie. @Anonim2 ale w takim przypadku nie tracisz tożsamości jako takiej tylko ją zmieniasz, tzn. nie myślisz "jestem Polakiem" tylko "jestem Ziemianinem". Nadal jest tożsamość tylko przywiązujesz się do nieco większego terenu gruntu. Inna sprawa, że budowanie swojej tożsamości na podstawie miejsca, w którym się urodziło to głupota. Znaczy nikt nie jest dumny ze swoich predyspozycji do raka odbytnicy, ale znajdziesz mnóstwo ludzi dumnych ze swojej narodowości, a obydwa przypadki to swego rodzaju przypadek genetyczny. @PhantomReaper nawet jednostką wybitnym zajmie to więcej niż jedne pokolenie, no chyba, że takie zjednoczenie nastąpiło by drogą podboju ale to generuje inne problemy. Takie zjednoczenie zajmie stulecia dlatego powinniśmy zacząć już teraz poprzez ocieplanie stosunków międzynarodowych. Po kilkudziesięciu (kilkuset) latach współpracy Chiny mogłyby zmienić swój rząd na jakiś bardziej chętny do zjednoczenia. Większość rządów krajów jest raczej krótkowzrocznych patrzących co im się opłaca w perspektywie max paru najbliższych lat, a nie to co mogłoby być dla nich korzystne w długim okresie czasu. Zdaje sobie sprawę, że nie da się tego zrobić z dnia na dzień ale sama idea wydaje mi się warta dążenia. Jeśli nie podejmiemy teraz żadnych działań w tym kierunku, to wybitnych jednostką z przyszłości będzie jeszcze trudniej to zjednoczyć, ale jeśli będziemy działać już teraz to zjednoczenia krajów, które są do siebie przyjaźnie nastawione powinno być znacznie łatwiejsze

PhantomReaper

@bozo1209 Skoro przez tysiące lat ludzkość nie zjednoczyła się pod jednym sztandarem to szczerze wątpię czy nastąpi to w perspektywie kolejnych tysięcy lat, no chyba, że odnajdziemy jakąś obcą cywilizacje i to znacznie nas przewyższającą. Bo widzisz, wiesz co ludzi łączy najbardziej ? Wróg, tak było zawsze i najpewniej tak zostanie, wystarczy spojrzeć na Unię Europejską by dojść do takiego wniosku. Ok, zajmie to stulecie ale jak byś to rozpoczął ? Przemowami w ONZ ? Bo jak sam powiedziałeś podboje generują problem, głównie taki, że ludzie nie chcą żyć pod okupacją. Ty to wiesz, ja to wiem, iż kraje są krótkowzroczne, taki jest człowiek, tutaj trzeba by było zmienić całą naszą naturę, żebyśmy przestali być egoistyczni. Zgadzam się z tobą, ta idea wymaga od nas drążenie, już szykuje nam się kolejna wojna a gdy nie zakopiemy ze sobą toporów to niestety ale przyszłość zapowiada się strasznie ciemna.

bozo1209

@PhantomReaper z tym wrogiem to nie do końca prawda. Ludzi najbardziej jednoczy wspólny cel. Pokonanie wspólnego wroga jest wspólnym celem. I to jest jeden ze sposobów, stworzyć tak potężne i wrogie dla wszystkich państwo by reszta świata musiała się zjednoczyć by mieć z nim szansę. Drugim sposobem byłoby znalezienie wspólnego celu dla supermocarstw (USA, Rosja, Chiny). Wytworzyło by to pozytywną historię współpracy między tymi krajami co przełożyłoby się na poprawę stosunków między nimi. Od tego bym zaczął. Oczywiście to nie jest nawet zarys planu. Trzeba by było przeanalizować historię wszystkich krajów jak i ich interakcji, dowiedzieć się jakie mają cele i stworzyć cel(lub cele) łączący kraje(cel nie musi łączyć wszystkich krajów, wystarczy żeby łączył kilka i był pokojowy) tak by mogły budować historię pozytywnych interakcji. Oczywiście samo zjednoczenie nie musi być celem na początku, początkowymi celami mogłoby być polepszenie handlu między państwami(niekoniecznie wszystkimi). Ja bym raczej powiedział, że musimy się stać "bardziej" egoistyczni. Tutaj bym Cię odesłał do dylematu więźnia i turniejów Axelroda.

Anonimowy

@bozo1209 @PhantomReaper " Skoro przez tysiące lat ludzkość nie zjednoczyła się pod jednym sztandarem to szczerze wątpię czy nastąpi to w perspektywie kolejnych tysięcy lat" A jakie były możliwości komunikacji w poprzednich tysiącleciach? Jeszcze 50lat temu był problem by się dowiedzieć co słychać u kuzyna w innym mieście. Teraz w dobie samolotów, szybkich kolei, internetu nie ma problemu by caly świat słuchał przemówienia jednej osoby w tym samym momencie.

kordian-stawik

Same Loże to żadna teoria spiskowa. Wystarczy wziąć sobie standardowe kółko wzajemnej adoracji z roboty, pomnożyć razy 10-20, dodać formalne spotkania i wychodzi z tego jakaś podrzędna Loża Masońska. Ale fakt faktem, dookoła tego naturalnego aspektu, jakim jest otaczanie się ludźmi, którzy mogą Ci pomóc i są przydatni, takie organizacje obrosły sporą ilością dziwnych informacji, które już trzeba traktować z dystansem. Czy jakaś organizacja ma w swoim celu przejęcie władzy nad światem? :D Podejrzewam, że bardziej zasadne pytanie brzmi, której organizacji się to już udało.

Anonimowy

Club Bilderberg to Muppety

bialyczlowiek

Tak się składa, że do Opus Dei niedługo będę należeć. Bójcie się normiki, niedługo zmienię świat.

Anonimowy

Papiestwo rzadzi swiatem, S&B sa jedna z wielu grup ktore dla papiestwa wykonuja robote

Anonimowy

Wiem, że to teorie spiskowe i nie należy tego za bardzo brać na poważnie, ale jeśli chodzi o Czaszkę i Kości, to coś jest na rzeczy. Może nie w skali globalnej, ale na pewno mają bardzo duże wpływy w USA. Czytałem kiedyś o nich i liczba osób na najwyższych stanowiskach, którzy należeli do bractwa jest imponująca.

Jozef16

Jesli pojdziesz na najlepsza prywatna uczelnie w Polsce to sila rzeczy porobisz sobie znajomości, ktore ustawia Cie na cale zycie. W USA jest podobnie. Skulls&Bones nie jest bractwem kolka gospodyn wiejskich ani w zaocznej szkole ochroniarskiej w Pszczolkach ;) to miejsce dla wyjatkowych ludzi, z wyjatkowym zapleczem i zdolnosciami/przyszloscia juz z chwila wstapienia.

PopekPudzian

@Jozef16 Hehe, jakie elitarne znajomości owocują na polskich uczelniach? Bo jeżeli chodzi ci o elitę na zmywak do Anglii to tak xDxDxD

cehaem

@Jozef16 Elitarne bractwa sa odpowiedza establishmentu na egalitaryzacje. Do uczelni Ivy League dostaje sie sporo ludzi z klasy sredniej a nawet i nizszej (dzieki programom stypendialnym), wiec z czasem wyksztalcily sie takie organizacje. W niektorych krajach Europy jest podobnie.

Jozef16

Hahahahaha o cholera jakie bzdury. Bedac czlonkiem jednej z tych grup stwierdzam, ze to absolutny bullshit

Anonimowy

@Jozef16 Galeria jest o teoriach spiskowych, a teorie spiskowe wiadomo ile są warte

Anonimowy

@Jozef16 Ale... ruchu LGBTQWERTY nie wymieniono...

Anonimowy

A gdzie żydzi replitianie?

Pssst ...
Przeglądaj Kwejka po
tysiąckroć wygodniej
w nowej aplikacji

Pobierz i sprawdź

wróć do kwejka

Widzimy, że
masz iPhona
ale czym jest
twój iphone bez
nowej appki kwejka?

Pobierz i sprawdź

wróć do kwejka

zobacz opinie o nowej apce kwejka:

Ta apka odmieniła moje życie!
~ Leszek z Torunia
Dzięki nowej aplikacji Kwejka nie muszę już czytać etykiety Domestosa na kiblu
~ Janusz z Tulczyna
Hehe, śmieszny kot
~ Jakub z Sosnowca

Pobierz i sprawdź

wróć do kwejka
Pssst ...
Przeglądaj Kwejka po
tysiąckroć wygodniej
w nowej aplikacji

Pobierz i sprawdź

wróć do kwejka
0.028304100036621